a

İş Bankası Octet İşbirliğiyle İhracatı Destekliyor

İş Bankası Octet İşbirliğiyle İhracatı Destekliyor
0

BEĞENDİM

İş Bankası ile Octet işbirliği, Türkiye’deki KOBİ’lere yabancı dil sıkıntısı çekmeden ve herhangi bir yatırım yapmadan dünyanın dört bir yanına ihracat yapma

olanağı sunuyor.

Türkiye İş Bankası ile dijital tedarik zinciri yönetim ve finansman portalı Octet arasında yapılan işbirliğiyle, ticaretin finansmanında sunulan dijital çözümlerle işletmeler arası ödeme sistemleri yaygınlaştırılıyor. BDDK lisansı ile Türkiye’deki faaliyetlerini sürdüren Octet, bu işbirliği sayesinde KOBİ’lere yabancı dil sıkıntısı yaşatmadan dünyanın dört bir yanına ihracat yapabilme imkânı sağlıyor.

İş Bankası Olarak İşletmelerin Dijitalleşmesini Destekliyoruz

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, dijital dünyada ekonominin sürükleyici unsurlarından birinin e-ticaret olduğunun altını çizerek, şöyle dedi: “Her geçen gün artan uluslararası e-ticaret, ülkemizin mal ve hizmet ihracatının büyümesi açısından önemli bir fırsat. Bugün işletmelerimiz, İş Bankası sanal POS’u üzerinden uluslararası kartlı sistemler olan Visa, Mastercard, American Express, UnionPay ve JCB dışında Sofort, iDeal, Qiwi ve WeChat Pay, gibi 18 farklı alternatif ödeme yöntemiyle ve farklı para birimleriyle tahsilat yapabiliyor. Octet işbirliği sayesinde, Bankamızın e-ticaret alanındaki katma değerli hizmetlerini Octet sistemini kullanan işletmelerimize de sunmuş olduk. İş Bankası olarak, işletmelerimizin dijitalleşmesini destekleyecek ödeme yöntemlerini yaygınlaştırmaya devam edeceğiz. Bu çözümlerle, yerli üretim ve hizmetlerin yurtdışına erişiminin kolaylaşacağına ve ülkemizin ihracat hacimlerine olumlu katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

İhracat Yapmaya Çekinen Şirketleri İhracata Teşvik Edeceğiz

Birçok KOBİ’nin güçlü bir potansiyele sahip olmasına rağmen tahsilat riski nedeniyle ihracat yapamadığına dikkat çeken Octet Genel Müdürü Dr. Selim Seval de “Octet’in güçlü altyapısı sayesinde gerek KOBİ, gerekse daha büyük şirketler artık endişe taşımadan yurtdışı alacaklarını zamanında ve sorunsuz olarak tahsil edebilecekler. Octet, yurtdışındaki ithalatçılara, Türkiye’deki tedarikçilerine ödeme yaparken İş Bankası’nın sunduğu ödeme altyapısıyla kredi kartı ya da alternatif ödeme yöntemleri üzerinden ödeme yapabilme imkânı sağlıyor. Bu işbirliği ile ihracat yapmaya çekinen şirketleri ihracata teşvik edeceğimize inanıyorum” dedi. Octet portalı ile KOBİ’lerin herhangi bir web sitesi/e-ticaret altyapısı olmadan dünya ile ticaret yapabilme olanağı sunduklarını belirten Seval, böylelikle tüm şirketleri herhangi bir yatırım yapmadan dijitalleştirerek ihracat yapma kapasitesine sahip hale getirdiklerini vurguladı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.