İş Bankası, Oracle İle İş Birliği İmzaladı

Türkiye İş Bankası ile Oracle arasında yeni bir iş birliğine imza atıldı. Özellikle ticari anlamda müşterilerin dijitalleşmesi ve yazılım konusundaki donanımlarının hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi için, karşılıklı olarak gerçekleştirilecek bir satış finansmanı programı başlattığını açıkladı.

Oracle, uzun zamandır dünya çapında bir satış finansmanı programı düzenliyordu. Yeni anlaşma ile birlikte Oracle’dan yazılım ya da donanım satın alan şirket ya da bayiler, kredi ihtiyaçları olmaları halinde, bu ihtiyaçlarını İş Bankası aracılığıyla sorunsuz bir şekilde karşılayabilecekler. Üzerinde çalışma yapılan finansman modeli sayesinde krediler, Oracle’a özel olarak avantajlı faiz oranlarından ve kolay ödeme imkanlarından faydalanabilecekler.

İş Bankasından Açıklama Geldi

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek konu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Açıklamalarında ‘bu alanda en güçlü partnerin Oracle olduğunu gördük. Gerçekleştirmiş olduğumuz iş birliğinden dolayı son derece mutlu olduğumuzu ifade edebiliriz. Müşterilerimizin dijitalleşme olanında adımlar atmalarını sağlarken ortaya çıkabilecek maliyetlerin de düşürülmesini amaçlıyoruz. Her potansiyele uygun finansman modellerimiz var. Böylece herkesin faydalanmasını sağlıyoruz. Bundan sonraki dönemde de yeni gelişmeler ve çalışmalarla devam edeceğiz’ dedi.

İş Bankası projelerinde, özellikle global ölçekli şirketlerle yapılan iş birliklerini son derece önemsiyor. Gelişen teknoloji içerisinde, dijitalleşme, yazılım ve donanım alanında da müşterilere gerekli hizmetleri sunabilmek için bankanın var gücüyle çalıştığının da altı özellikle çiziliyor. Yeni finansman modelinin yakın zamanda hayata geçirilmesi bekleniyor.

Kapalı