İş Bankası Troy Artık Yurtdışında!

İş Bankası yeniliklerle gündeme gelen bir banka olmakla birlikte, Discover ve Diner’s Club logolu kartları kabul ederken, ihraç etmeye de devam ediyor. Bu alanda çalışma yapan ilk Türk bankası olma unvanını elinde bulunduruyor. Geçtiğimiz dönemlerde Bankalararası Kart Merkezi ve Discover Finansal Hizmetler ile yapmış olduğu yeni çalışmalar kapsamında ‘Türkiye’nin Ödeme Yöntemi’ olarak yeni bir sistem hayata geçmişti. TROY kredi kartlarının bundan sonraki dönemlerde yurt dışında da kullanılabilir olması için yapılan çalışmalarda sona gelindi.

TROY sahibi olan İş Bankası müşterileri bu süreçte kartlarını 190’dan fazla ülkede, Discover ve Diner’s Club kart kabul eden farklı noktalarda kullanabilecek. 44 milyondan fazla iş yerinde alışveriş yapma imkanı bulunduğu belirtildi. Alışverişin yanı sıra ATM noktalarından da acil ihtiyaçlar için nakit avans işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleşebilecek.

İş Bankası’ndan Açıklama Geldi

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen konu hakkında konuştu. Sezen, ‘İş Bankası olarak gerçekleştirmiş olduğumuz iş birliği sayesinde Discover ve Diner’s Club kartlarını hem ihraç edip hem de kullanabilen ilk banka durumundayız. Ülkemizde TROY ödeme yöntemini hayata geçirmekten dolayı da son derece gururluyuz. Bu çalışma ile birlikte yurt dışına çıkan müşterilerimiz TROY logolu olan kredi kartlarını sorunsuz bir şekilde kullanabilecekler. Maksimum karta sahip olan tüm ayrıcalıklardan sorunsuz bir şekilde faydalanabilecekler.’ Dedi. Çalışmanın çok kısa sürede hayata geçirilmesi bekleniyor.