İş Bankası Tarafından ‘İmeceMobil’ Uygulaması Geliştirildi

Türkiye İş Bankası, tarım sektörüne destek vermeye devam ediyor. Ülke ekonomisi için son derece önem taşıyan tarım sektörü de teknolojiye uyarlanarak farklı bir boyut kazanmış durumda. İş Bankası yenilikçi projelerini piyasaya sürmeye devam ediyor. İş Bankası’nın teknoloji şirketi olan Softtech tarafından tarım sektörüne odaklı yeni ürünler geliştirildi. Bu yeni teknolojinin çiftçileri yakından ilgilendiriyor. Üretim aşamasında çiftçilerin ihtiyaç uydukları tüm bilgilere erişim 7 gün 24 saat boyunca sağlanabilecek. Tüm bilgiler, geliştirilen ‘İmecemobil’ uygulaması kontrol altında tutulacak.

Ücretsiz bir Uygulama Olacak

‘İmecemobil’ uygulaması çiftçiler tarafından akıllı telefonlarına ücretsiz şekilde indirilebiliyor. Uygulama içerisinde; tarla, bahçe ve hayvancılık hakkındaki üretim tesisleri bilgileri ve hatta bölge bölge hava durumu raporu da yer alıyor. Ani gelişebilecek hava olaylarına karşı çiftçilerin gerekli önlemleri almaları bekleniyor. Uygulama içerisinde, alanında uzman olan ziraat mühendislerine ve veteriner hekimlere soru sorma şansı da bulunuyor.

Uygulamanın içerisinde çiftçilerin işine yarayacak olan hayvan yemi fiyatları, hal ve borsa fiyatları, et, süt ve yumurta fiyatları da sorunsuz bir şekilde öğrenilebiliyor. İş Bankası zaman zaman tarıma yönelik kredi kampanyaları düzenliyor. Uygulamaya kayıt olan çiftçiler, bankanın kampanyalarından anında haberdar olabiliyorlar. İmece Kart sahibi olan çiftçiler, kart bilgileri ile uygulama üzerinden kolaylıkla sisteme giriş yapabiliyorlar.

Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek konu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Açıklamalarında ‘Banka olarak sürdürülebilir, güvenli ve katma değerli üretimin, ülke için ne kadar değerli olduğunun farkındayız. Yeni nesil teknolojiler her sektörde olduğu gibi tarım sektöründe de etkisini göstermeye başladı. Yeni döneme, uygun bir tarım bankacılığının geliştirilmesi bankamızın stratejileri açısından da son derece önemli. İmeceMobil uygulaması tüm çiftçilerin kullanımına sunuldu.’ İfadelerini kullandı.