İş Bankası’nın Aktif Büyüklüğü 526 Milyar Liraya Yükseldi

Türkiye İş Bankası, yılın 9 aylık dönemde konsolide bazda bilançosunu açıkladı. 9 aylık dönemde 4.5 milyar liralık kar elde ettiği öğrenildi. İş Bankası’nın ekonomiye verdiği destek oranı da her yıl olduğu gibi bu yılda da arttı. Ekonomiye destek 396.1 milyar lira olarak gerçekleşti.

Eylül 2019 itibariyle yapılan değerlendirmeler sonrasında, konsolide aktif büyüklüğü 526.3 milyar liraya kadar yükseldi. Yükselişin ardından ‘Türkiye’nin en büyük özel bankası’ unvanını sürdürmeye devam etti.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali konu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bali, ‘Kaynaklarımızı doğru şekilde değerlendirdik. Bir asırlık tecrübemizi üzerine koyarak, bankanın istikrarı için kullanmaya devam ettik. Bankamız, büyüme hedefleri ile birlikte ekonomiye destek olmayı sürdürüyor. Ekonomiye sağladığı destek, 305,8 milyar lirası nakdi kredi, 90,3 milyar lirası ise gayrinakdi kredi olarak değerlendiriliyor.’ dedi

İş Bankası, Eylül 2019 tarihi ile birlikte konsolide mevduat hacmini yıl sonu rakamlarına bakara yüzde 8,4 oranında artırmıştı. Bu artışın ardından 269.9 milyar lira seviyesine çıktığı belirlendi. Etkin kaynak yönetimine bakılarak, mevduat dışı fon kaynaklarından da faydalanan İş Bankası farkını bir kez daha ortaya koydu.

Adnan Bali değerlendirmelerinde, ‘Türkiye İş Bankası bundan sonraki dönemde de reel kesimi ve hane halkını destekleyecek. Bankacılık sektörüne öncülük eden bankamız, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki dönemde de sağlıklı ve sürdürülebilir bir büyüme hedefi gerçekleştirecektir’ dedi.

Başa dön tuşu
Kapalı