İş Bankası’nın Eski Genel Müdürü Vefat Etti!

İş Bankası’nın eski genel müdürlerinden Burhan Karagöz vefat etti.

Burhan Karagöz Hayata Veda Etti

Türkiye İş Bankası’nda daha önceki dönemlerde Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Burhan Karagöz hayata veda etti. Bankacılık sektörünün duayen isimleri arasında adı geçen Burhan Karagöz İstanbul’da toprağa verildi.  Karagöz 90 yaşındaydı. Burhan Karagöz profesyonel iş yaşamına 1972 yılında başlamış ve 1972 – 2002 yıllarını kapsayan dönemde Türkiye İş Bankası’nda Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmüştü. Edinilen bilgilere göre İş Bankası eski üst yöneticilerinden Burhan Karagöz 26 Mayıs 2019 Pazar günü İstanbul’da toprağa verildi.

İş Bankası’ndan Başsağlığı İlanı  

Türkiye İş Bankası tarafından Burhan Karagöz’ün vefatı ile ilgili bir başsağlığı ilanı yayınlandı. İş Bankası’nın yayınladığı başsağlığı ilanında İş Bankası Yönetim Kurulu ve Teftiş Kurulu eski başkanlarından olan Burhan Karagöz’ün aynı zamanda Banka’nın emekli genel müdürlerinden de olduğu belirtildi. İş Bankası, Burhan Karagöz’ü kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içinde olduklarını da söyledi.

Burhan Karagöz Hakkında

Burhan Karagöz 1972 yılında iş yaşamına başladı. 1972 ile 2002 yılları arasında 30 yıl gibi bir süre Türkiye İş Bankası bünyesinde çalıştı. İş Bankası’nda Genel Müdürlük, Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Teftiş Kurulu Başkanlığı gibi üst düzey görevleri başarılı bir şekilde yerine getirdi. Burhan Karagöz ayrıca 8 yıl Anadolu Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı olarak da görev yaptı. Karagöz, TSKB, Aslan Çimento, Dışbank ve Türk Eximbank’ta yönetim kurulu üyesi olarak yer aldı.