İş Bankası’nın Fonu İlk Yatırımını Kolay İK’ya Yaptı!

İş Bankası portföy yönetim şirketlerinden olan Maxis Girişim Portföy Yönetimi yeni fonunu hayata geçirdi.

İş Bankası Bünyesindeki Fon İlk Yatırımını Yaptı

Türkiye İş Bankası bünyesindeki şirketlerden olan Maxis Girişim Sermayesi Portföy Yönetim AŞ. adlı şirket tarafından kurulan Yenilikçi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu 500 bin dolar tutarındaki ilk yatırımını Kolay İK’ya yaptı. İş Bankası tarafından bu konuya dair bir açıklama yapıldı. Açıklamada Türkiye İş Bankası’nın girişimcilik sisteminin büyümesine ve gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla girişimlere yatırım yapmak için kurduğu Maxis Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi adlı şirketin bünyesinde oluşturulan Yenilikçi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun ilk yatırımını yaptığı bildirildi. İlk yatırım Kolay İK adlı şirkete 500 bin dolar olarak yapıldı.

Maxis’ten Kolay İK’ya Büyük Yatırım

Ölçeklenebilir ve sürdürülebilir iş fikrine sahip, teknolojiye odaklı yeni girişimlere erken aşamada ve ileri aşamada sermaye yatırımı yapmak üzere Maxis Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi tarafından oluşturulan Yenilikçi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun ilk yatırımı yapıldı. Fon, ilk yatırımını Kolay İK’ya yaptı. Kolay İK’nın Türkiye’deki bulut tabanlı ilk insan kaynakları yönetim platformu olduğu biliniyor. Yapılan yatırımla ilgili Maxis Genel Müdürü Selami Düz de bir açıklama yaptı.

Girişimcilik Ekosistemine Desteklerimiz Devam Edecek

Maxis Genel Müdürü Selami Düz, Kolay İK tarafından Türkiye’de faaliyette olan değişik büyüklüklerdeki birçok şirketin yazılım ihtiyaçlarının karşılandığını, Maxis olarak şirketin bu hızlı büyümesine destek vermek ve yurtdışına açılmasını desteklemek için yatırım kararı aldıklarını, bundan sonraki dönemlerde de girişimcilik ekosistemini destekleyecek yatırımlarının devam edeceğini söyledi.

Kapalı