İş Bankası’nın Workup Programı Mezunlarını Verdi!

Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Workup Girişimcilik Programı’nın dördüncüsü tamamlandı.

11 Girişimci Projelerini Tanıttı

Türkiye İş Bankası’nın ana destekçi olarak yer aldığı Workup Demo Day etkinliği İş Sanat Konser Salonu’nda gerçekleşti. Demo Day etkinliğine genç girişimciler, mentorler ve yatırımcılar katıldı. Dördüncü dönemi tamamlanan Workup Girişimcilik Programı’ndan mezun olan 11 yeni iş fikri sahibi girişimci düzenlenen etkinlikte sunumlarını yaptılar ve projelerini tanıttılar. Etkinliğin açılışı konuşmasını Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali yaptı. İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Türkiye’nin fikir ve iş geliştirirse büyüyebileceğini söyledi.

İş Bankası’nın Workup Programına 8 Bin Başvuru

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali açılış konuşmasında Workup Girişimcilik Programı için başvuru yapan kişi sayısının her dönem daha da arttığını söyledi. Adnan Bali, program kapsamında yüzlerce iş fikrinin uzmanlar tarafından birebir dinlendiğini, yapılan incelemeler sonucunda kaliteli iş fikirlerinin uygulamaya alınarak destek sağlanacağını da belirtti. İş Bankası’nın Workup Girişimcilik Programı’na şimdiye kadar toplam 8 bin kişinin başvurduğuna dikkat çeken Bali, İş Bankası’nın girdiği her işin uzun soluklu olarak devam ettiğini de söyledi.

İş Bankası’nın 100 Milyon Liralık Girişim Sermayesi Fonu Var

Genel Müdür Adnan Bali, İş Bankası’nın kuruluşundan bu yana sadece finansal alanlarda değil, finans dışı pek çok alanda da faaliyetlerinin bulunduğunu hatırlattı. Bali, teknoloji, inovasyon ve girişimcilikteki yeniliklerin mutlaka yakalanması gerektiğini, İş Bankası’nın 100 milyon liralık girişim sermayesi yatırım fonu bulunduğunu ve bu fonla doğru yatırımların desteklenmesi için özen gösterdiklerini söyledi. Türkiye İş Bankası tarafından geçtiğimiz mayıs ayında bulut teknolojisi çalışma yürüten insan kaynakları platformuna 500 bin dolarlık yatırım yapıldı.

Kapalı