İş Bankası’nın Yatırım Fonundan 850 Bin Dolarlık Yatırım!

Türkiye İş Bankası’nın projelerinden olan Maxis Girişim Sermayesi Yatırım Fonu 850 bin dolar yatırım yaptı.

Maxis Girişim Sermayesi Yatırım Fonu İkinci Yatırımını Yaptı

Türkiye İş Bankası tarafından kurulan Maxis Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi AŞ. bünyesindeki Yenilikçi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, Mutlubiev adlı projeye 850 bin dolar yatırım yaptı. Bu yatırım Fon’un ikinci yatırımı olarak dikkat çekti. İlk yatırım Kolay İK’ya yapılmış ve 500 bin dolar sermaye sağlanmıştı. Türkiye İş Bankası tarafından Mutlubiev’e yapılan yeni yatırımla ilgili bir açıklama yapıldı.

Mutlubiev’e 850 Bin Dolar Yatırım Yapıldı

Türkiye İş Bankası’nın Mutlubiev’e yaptığı yatırımla ilgili açıklamada teknoloji odaklı, ölçeklenebilir iş modeline sahip olan yeni nesil girişimlerin sermayesine yatırım yapmak amacıyla oluşturulan Maxis Yenilikçi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu tarafından ikinci yatırımın yapıldığı bildirildi. Maxis Yenilikçi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun 850 bin dolarlık yatırım yaptığı Mutlubiev, evlere ve iş yerlerine profesyonel temizlik hizmeti sunuyor. Fon tarafından ilk yatırım 2019 yılı mayıs ayında Kolay İK adlı firmaya yapılmış ve yatırım tutarı 500 bin dolar olmuştu.

Mutlubiev Yurtdışına Açılacak

Maxis Girişim Sermayesi Yatırım Fonu tarafından Mutlubiev’e yapılacak olan 850 bin dolarlık yatırım Collective Spark’ın liderliğinde oluşturulan 2.1 milyon dolar hacme sahip Seri A yatırım turundan sağlanacak. Mutlubiev alacağı bu yatırımla Türkiye genelinde 4 şehirde, İspanya ve İtalya’da 1’er şehirde olmak üzere toplam 6 farklı noktada faaliyetlerini yaygın hale getirmeyi amaçlıyor.

Maxis Genel Müdürü Selami Düz yeni yatırımla ilgili konuştu. Selami Düz, bundan sonraki dönemlerde de teknoloji odaklı, erken ve ileri aşamada yeni nesil girişimlere sağlayacakları desteklere devam edeceklerini söyledi.