İş Portföy Akış Enerji Hisselerini Satın Alacak!

Bereket Enerji Grubu’na ait şirketin hisseleri İş Bankası iştiraklerinden İş Portföy’e devredilecek.

Bereket Enerji Hisselerini İş Portföy’e Devrediyor

Bereket Enerji Grubu tarafından alınan bir kararla şirketin sahibi olduğu Akış Enerji’nin hisseleri Türkiye İş Bankası iştiraklerinden olan İş Portföy ile Kangal Elektrik Enerji Üretim adlı şirkete devredilecek. Geçtiğimiz mart ayının sonlarında bankalarla kredi yapılandırma anlaşması yapmak üzere masaya oturan Bereket Enerji Grubu sahip oldukları varlıkları devretmeye başlayacak. Bereket Enerji’nin sahibi olduğu Akış Enerji şirketindeki hisselerini Kangal Elektrik Enerji Üretim ile İş Portföy adlı firmalara devretme kararı aldı. Şirketler arasında anlaşma sağlanması halinde Akış Enerji’yi satacak olan Bereket Enerji’nin büyük bir gelir sağlaması bekleniyor.

9 Büyük Banka ile Masaya Oturulmuştu

Bereket Enerji 27 Mart 2019 tarihinde Türkiye’nin 9 büyük bankası ile bir araya gelerek kredi yapılandırmasını konuşmuştu. Merkezi Denizli’de olan şirket 1995 yılında kurulmasındaki kuruluşundan bugüne kadar kömürle yenilenebilir enerji sağlamak, enerji üretim yapmak gibi faaliyetlerde bulunuyor. 2.100 megawatt kurulu gücü bulunan Bereket Enerji 2018 yılının temmuz ayında bankalarla borçlarının yapılandırması için görüşmeye başlamıştı. Enerji sektöründe üretimin yanı sıra dağıtım ve satış ağlarına da sahip olan Bereket Enerji Grubu; GDZ Elektrik Dağıtım AŞ. ve ADM Elektrik Dağıtım AŞ. adlı firmaların da sahibi…

İş Portföy Daha Önce de Enerji Şirketinden Hisse Aldı

Bereket Enerji Grubu’na ait olan Akış Enerji şirketinden hisse satın alacak olan İş Bankası iştiraki İş Portföy yine Kangal Elektrik ile birlikte 2018 yılında Mursal Enerji ve Ado Enerji şirketlerinin tüm hisselerini satın almıştı.