İslami Bankalar Suudi Arabistan’da Bir Araya Geldi!

İslami Bankalar ve Finans Kurumları Genel Konseyi Global Forum 2019 organizasyonu tamamlandı.

CIBAFI Global Forum 2019 Gerçekleştirildi

CIBAFI olarak kısaltılan İslami Bankalar ve Finans Kurumları Genel Konseyi tarafından düzenlenen Global Forum 2019 etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe Suudi Arabistan’ın Cidde şehri ev sahipliği yaptı. 12 Mayıs – 13 Mayıs tarihlerinde düzenlenen CIBAFI Global Forum 2019 etkinliğin konu başlığı İslami Finans ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri oldu.

CIBAFI Raporu Kamuoyuyla Paylaşıldı

Forum kapsamında Küresel İslami Bankacılar Araştırmaları 2019’un sonuçları da kamuoyuyla paylaşıldı. Düzenlenen organizasyonda çeşitli ödüller de dağıtıldı. Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin Yatırım İnovasyonu Ödülü, İslami Bank Banghladesh LTD.’ye verildi. Organizasyonda CIBAFI’nın projelerinden, yatırımlarından ve aktivitelerinden bahsedilen 2015 – 2018 Faaliyet Raporu ve 2018 – 2021 Stratejik Planı da katılanların değerlendirmesi için sunuldu. İslami Bankalar ve Finans Kurumları Genel Konseyi’nin raporunda her yıl bir konu ele alınıyor. CIBAFI raporunda 2019 yılı için 33 farklı ülkeden 106 İslam banka ve mali kurumun yetkililerinin fikirleriyle oluşturulan Sürdürülebilirlik, Büyümenin Arkasındaki Etkenler ve Yasal Zorluklar konu başlığı oldu. CIBAFI raporu bu temayla paylaşıldı.

CIBAFI’nın Yeni İnternet Sitesi Tanıtıldı

Global Forum 2019 etkinliğinde ayrıca yenilenmiş olan CIBAFI’nın internet sitesinin tanıtımı da yapıldı. İslami Bankalar ve Finans Kurumları Genel Konseyi’nin merkezi Bahreyn’de bulunuyor. CIBAFI uluslararası bir kuruluş olarak 2001 yılında faaliyetlerine başladı. İslam Birliği Teşkilatı ile yakın işbirlikleri bulunuyor. CIBAFI’nın 120’den çok üyesi var. İslami finans alanında faaliyette bulunan kuruluşlara küresel anlamda çeşitli avantajlar sağlıyor.

 

Kapalı