İstanbul Finans Merkezi Eylem Planı Çalıştayı Yapıldı!

İstanbul Finans Merkezi Eylem Planı Çalıştayı; TBB, FKB, TSPB ve TKBB işbirliğinde gerçekleşti.

İFM Eylem Planı Çalıştayı İstanbul’da Düzenlendi

İstanbul Finans Merkezi’nin Eylem planı Çalıştayı gerçekleşti. TC: Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanlığı’nın koordine ettiği Çalıştay, TBB olarak kısaltılan Türkiye Bankalar Birliği, FKB olarak kısaltılan Finansal Kurumlar Birliği, TSPB olarak kısaltılan Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği ve TKBB olarak kısaltılan Türkiye Katılım Bankaları Birliği işbirliğinde düzenlendi. Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde yapılan Çalıştay’da açılış konuşmasını Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Göksel Aşan yaptı. İstanbul Finans Merkezi (İFM) projesi dahilinde şimdiye kadar ilgili olarak belirtilen sorumlu kurum ve kuruluşların tamamı bir araya geldi.

Taraflar İFM Master Eylem Planı’na Dahil Edilecek

İFM Master Eylem Planı’na bahsi geçen tarafların dahil edilmesi planlanarak düzenlenen Çalıştay’ın ilk gününde özel sektör temsilcileri, ikinci gününde de kamu kurumlarının temsilcileri yer aldı. Türkiye’nin ekonomik büyümesi ve global finans merkezi olması hedefine katkı sağlaması için düzenlenen iki gün süreli Çalıştay’da katılımcılarla birlikte 8 farklı grup çalışması yapıldı. Açılış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanlığı Finans Ofis Başkanı Göksel Aşan ikinci günkü kapanışta da konuştu.

Kamuoyu Projelerle İlgili Bilgilendirilecek

Göksel Aşan, İstanbul Finans Merkezi Eylem Planı Çalıştayı’na katkıda bulunan Türkiye Bankalar Birliği, Finansal Kurumlar Birliği, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği, Türkiye Katılım Bankaları Birliği’ne teşekkür etti. Aşan, göreve geldiği 8 ay öncesinden bugüne kadar pek çok birliğin ve kurumun İstanbul Finans Merkezi’ne gelerek desteklerini esirgemediğini, birçok farlı projenin ortaya çıktığını, bu projelerin zamanla gündeme alınacağını ve kamuoyunun bilgilendirileceğini söyledi.

Kapalı