James Bullard: Kripto Paralar ABD Finans Sistemine Darbe Vuruyor!

St. Louis FED Başkanı James Bullard yaptığı açıklamada kripto paraların ABD’nin finansal sistemine darbe vurduğunu söyledi.

Kripto Paralar ABD’nin Döviz Sistemini Değiştiriyor

ABD Merkez Bankası’nın St. Louis Başkanı James Bullard tarafından yapılan açıklama kripto para birimlerini ilgilendirdi. James Bullard, kripto paraların Amerika’nın finansal sistemine darbe vurduğunu ve değiştirdiğini söyledi. Bullard, sanal para birimlerinin ABD’nin döviz sistemi üzerinde olumsuz etkilerinin olduğunu, döviz sisteminin yasal olmayan bir şekilde değiştiğini ve sanal para birimlerinin fiyatlarda istikrarsızlıkların ortaya çıkmasına neden olduğunu belirtti. St. Louis FED Başkanı James Bullard bu açıklamaları katıldığı akademik bir konferansta yaptı.

İşletmeciler ve Tüketiciler Bu Durumdan Hoşlanmayacak

FED St. Louis Başkanı James Bullard konferanstaki açıklamasında mevcut durumun ABD’de döviz kurlarının düzensiz olduğu ve giderek daha da düzensizleşme yolunda ilerlediği şeklinde olduğunu söyledi. ABD’nin döviz sisteminin kripto para birimleri yüzünden gittikçe kötü duruma sürüklendiğini de dile getiren Bullard, işletmelerin ve bireysel tüketicilerin değişik fiyatlamalarla aynı anda ticareti gerçekleşen birden çok kripto para biriminin ortaya çıkmasına neden olacak düzensiz bir sistemden hoşlanmayacaklarını da ifade etti. James Bullard’a göre kripto paralar ABD finans sistemine darbe vuruyor.

Birden Çok Para Birimi Aynı Anda Var Olacak

St. FED Başkanı James Bullard bir konferansta yaptığı sunumda kripto paralar ve ülke ekonomisi üzerindeki etkilerinden bahsetti. James Bulllard, sanal para birimlerinin birden çok olmasının ve aynı anda var olabileceğine, işlemlerin daha serbest hale gelmesine yol açacağına, ancak bu işlemlerin yasal olmayabileceğine veya tamamen yasal olabileceğine dikkat çekti.

 

Kapalı