JP Morgan Eski Analistinden Bitcoin Yorumu!

JP Morgan eski analisti Tone Vays tarafından yapılan açıklamada kripto paralarla ilgili değerlendirme yaptı.

Bitcoin Fiyatları Yeniden Yükselmeye Başladı

ABD’li banka JP Morgan’ın eski analistlerinden olan Tone Vays yaptığı açıklamada Bitcoin ve kripto para piyasalarının dışarıdan çok fazla para girişi almadığını düşündüğünü söyledi. Bitcoin ve sanal para piyasası oyuncuları geçen aylarda piyasa fiyatlarını yukarı çektiler. Bu hareket Bitcoin ve kripto paralar için belirleyici rol oynadı. Sanal paralar 2018 yılında yaşanan düşüşün ardından Bitcoin ve diğer kripto paralar kayıplarının bir bölümünü geri almayı başardı.

Büyük Firmalar Bitcoin Piyasasında İşleme Başladı

Bitcoin fiyatları 2019 yılının ilk altı ayında 4 bin doların altındaki seviyesinden 8 bin doların üzerine çıktı. Bu yükseliş Bitcoin fiyatlarının iki katı yükselmesi anlamına geldi. Bu dönemde teknoloji devi firmalar ve büyük perakende firmaları Bitcoin piyasalarında işlem yapmaya başladı. Bu durum kripto paraların yükselmesini sağladı.

Bitcoin Piyasalarındaki Baskı Henüz Bitmedi

JP Morgan eski yöneticilerinden olan Tone Vays, Bitcoin piyasası üzerindeki olumsuz etkilerin “kripto kışı” olarak adlandırıldığını, bu etkilerin azalmış olsa da henüz bitmemiş olduğunu söyledi. Tone Vays, herkesin bir miktar da olsa Bitcoin’inin olması gerektiğini daha önce de söylemişti. Vays değerlendirmesinde bu fikrini tekrar etti ve şu andan itibaren Bitcoin fiyatının 2 bin doların altına düşmeyeceğini düşündüğünü belirtti. Sanal para ve Bitcoin yatırımcıları 2019 yılında yaşanan güçlü yükselişten sonra ikiye bölündüler. Bazı yatırımcılar sosyal medya şirketlerinin konuya dahil olmasını ve fiyatların artmasını bekliyor. Bazı yatırımcılar ise 2019 yılında Bitcoin kazançlarının fazla olduğunu ve daha da artacağını söylüyorlar.

Kapalı