JP Morgan Piyasalardaki Risklerini Azalttı!

JP Morgan, Amerika – Çin arasındaki ticaret görüşmelerinde ilerleme olmamasında sonra gelişmekte olan piyasalardaki risklerini azaltma yoluna gitti.

JP Morgan ABD – Çin Görüşmelerine Göre Karar Verdi

ABD bankası JP Morgan Chase, gelişmekte olan ülkelerin piyasalarındaki risklerini azalttı. Banka buna gerekçe olarak ABD – Çin ticaret görüşmelerinde bir anlaşmaya varılamaması olduğunu söyledi. JP Morgan, gelişmekte olan ülkelerin para birimleri için risklerini ağırlığını azaltma yoluna giderek düşürdüğünü açıkladı. Küresel anlamda ülkelerin merkez bankalarının destekleyici olmasının da etkisi le gelişmekte olan piyasalardaki faizlerinde uyguladığı “ağırlığını artır” yöntemini korudu. Ekonomi analistleri tarafından yapılan değerlendirmelerde Amerika ve Çin arasında uzun zamandan bu yana süren görüşmelerde beklenenden farklı bir durumun ortaya çıktığı belirtildi. Ekonomi çevreleri görüşmelerde sona yaklaşıldığını tahmin ederken beklenenin tam tersi oldu.

JP Morgan Faiz Piyasalarında Konumunu Korudu

ABD – Çin ticaret görüşmelerinin henüz bir sonuca ulaşmaması JP Morgan’ın bir karar almasına yol açtı. ABD merkezli küresel yatırım bankası JP Morgan Chase görüşmelerin sonuca bağlanmamasından ve hala sonucun belli olmamasından dolayı gelişmekte olan ülke piyasalarındaki risklerini azaltmaya karar verdi. Bu ülkelerin para birimleri için ağırlığını azaltma kararı alan JP Morgan dünya genelinde pek çok ülkenin merkez bankasının destekleyici para politikaları uygulamasından dolayı bahsi geçen gelişmekte olan ülkelerin faiz piyasalarında sürdürdüğü konumunu korudu. Dünyanın en büyük iki ekonomisi olan Amerika ve Çin uzun süredir ticaret konusunda yaşadıkları anlaşmazlıklardan dolayı görüşüyor. JP Morgan geçtiğimiz mart ayının sonunda aynı ülkelerin para birimleri uyguladığı ağırlığını arıtma politikasını nötr olarak değiştirmişti.

Kapalı