Kamu Bankaları Hafta Sonu da İmar Barışı Ödemesi Alacak!

Vakıfbank, Halk Bankası ve Ziraat Bankası tarafından tahsil edilen imar barışı ödemeleri hafta sonunda da alınacak.

Ziraat Bankası – Halkbank – Vakıfbank Hafta Sonu Ödeme Alacak

Kamu bankaları tarafından tahsil edilen imar barışı ödemeleri yoğunluğun önlenmesi için hafta sonunda da alınacak. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası’na hafta sonu günlerde de imar barışı ödemesi yapılabilecek. Bu kamu bankalarının şubelerinden ödemeler kabul edilecek. Ziraat Bankası tarafından imar barışı ödemelerinin hafta sonu günlerde de alınacak olması ile ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada imar barışından faydalanmak isteyen vatandaşların 15 Haziran 2019 tarihine kadar başvuruda bulunan vatandaşların Yapı Kayıt bedeli ödemelerini 30 Haziran 2019 tarihine kadar yapabilecekleri bildirildi.

Kamu Bankaları 10:00 – 16:30 Arası Ödeme Alacak

30 Haziran tarihine kadar ödeme yapabilecek olan vatandaşların yoğunluk yaşamamaları için Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank şubeleri 29 Haziran – 30 Haziran 2019 tarihlerinde açık olacak. Kamu bankalarının şubelerinden 10:00 – 16:30 saatleri arasında imar barışı yapı kayıt ödemesi gerçekleştirilebilecek. Ziraat Bankası’nın açıklamasında Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın Türkiye’nin 81 ilinde yeterli sayıda şubesinin açık olacağı, hangi bankanın hangi ilde hangi şubesinin açık olduğunun bu üç bankanın internet sitelerinden öğrenilebildiği de belirtildi.

Ödemeler 30 Haziran 2019’da Sona Eriyor

15 Haziran tarihine kadar imar barışı başvurusunu tamamlamış olan kişilerin 30 Haziran tarihine kadar yapı kayıt ödemesi yapabiliyorlar. Vatandaşlara kolaylık tanınması ve yoğunluğun önüne geçilmesi amaçlanarak üç büyük kamu bankasının belirli şubeleri Türkiye’nin her ilinde 29 Haziran Cumartesi ve 30 Haziran Pazar günlerinde açık olacak.