Kara Cuma İndirimi Markaların Oyununu Ortaya Çıkardı!

Her yıl geleneksel hale gelen ve Kara Cuma indirimi olarak bilinen ve firmaların büyük indirimler yaptığı iddia edilen bu günde aslında durumun sanıldığı gibi olmadığı belirlendi. Markalar tarafından gerçekleştirilen fiyat oyunu, dikkatli vatandaşların gözünden kaçmıyor. Pek çok tüketici fiyatların aslında indirilmediğini, aksine şişirildiğini ortaya çıkardılar. Yapılan incelemeler sonrasında, firmalar indirim adı altında önce fiyatları yükseltiyorlar, ardından indirerek normalden daha fazla bir fiyata sattıkları ortaya çıktı.

İlk olarak ABD ve İngiltere’de ortaya çıkan ve indirim günü olarak belirlenen, yılda bir kez gerçekleştirilen Black Friday bir süre önce Türkiye’de de uygulanmaya başlandı. Günümüzde Kara Cuma ve Efsane Cuma gibi isimlerle anılırken genellikle Kasım ayının son haftasında uygulanıyor. Sosyal medyada bu konuda çeşitli tartışmalar gündeme gelmeye başladı. Bu süreçte bazı markalar 300 liralık ürünün fiyatını yükselterek, indirim adı altında bin liraya satışa çıkardılar.

Fiyat Oyunu Ortaya Çıktı!

Türkiye’de bulunan pek çok e ticaret sitesi ve büyük markalar indirim haberlerini yaptıkları büyük indirimlerle tanıtmaya başladılar. Bunun üzerine bazı markaların indirimlerinin sözde olduğu ortaya çıktı. Bu indirim gününde, diğer günlerde olduğu gibi rekor bir satış beklentisi devam ediyor.

Firmalar, ürünlerin normal değerinden daha fazla bir fiyat belirleyerek, indirim adı altında reklamını yapmaya başladılar. Sosyal medyada durumu fark eden vatandaşlar ise tepkilerini dile getirdiler. Fiyat oyunu kısa sürede pek çok vatandaşın katılımı ile gündem oldu. Bu indirim sürecinde markaların, tepkiler sonrasında nasıl bir yol izleyecekleri de merak konusu oldu.

Başa dön tuşu
Kapalı