Kartlarda Biriken Puanlar Yeni Yılda da Kullanılacak!

Banka ve kredi kartları içerisinde yıl boyunca çeşitli alışverişler için biriken puanlar bundan sonraki dönemde, her yeni yılla birlikte silinmeyecek. Gelecek yıla aktarımının yapılması için düzenlemeler yapıldı. Bankacılık sektörü yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre puanların sanıldığı gibi yıl sonunda silinmesinin de pek mümkün olmadığı belirtiliyor. Ancak dikkat edilmesi gereken ufak detaylar bulunuyor.

Yıl sonuna geldiğimiz şu günlerde, banka ve kredi kartlarında biriken puanların akıbeti merak ediliyordu. Bunun üzerine bankacılık sektörü yetkililer puanların silinmeyeceğini ve gelecek yıl içerisinde de sorunsuz bir şekilde kullanılabileceğini ifade ediyorlar. Puanların silinmesi halinde, vatandaşların hukuki yollara başvurabilecekleri dile getiriliyor.

Bankalar uzun zamandır, verilen puanları gider olarak kaydediyorlar. Bu noktada puanları geri alsalar ya da silseler dahi herhangi bir kar elde edemeyecekleri belirtiliyor. Bu noktada puan silmenin bir mantığının olmadığının altı çiziliyor.

Ancak yetkililer bazı konularda uyarılarda bulundular. Bankalar tarafından düzenlenen özel kampanyaların sonucunda kazanılan puanların kullanımında belirli bir tarih sınırlaması olabileceği belirtiliyor. Bu noktada banka tarafından gönderilen bilgilendirici mesajlara dikkat etmek gerekiyor. Uygulamalar bankalar arasında değişiklik gösterebiliyor. Bu noktada yeni yıl öncesinde, ilgiyi bankayı arayarak bilgi almak daha doğru olacaktır. Ancak pek çok bankanın yetkilisi tarafından gerçekleştirilen açıklamalar sonrasında, alışverişlerde kullanmak üzere verilen puanların silinmesinin söz konusu olmadığı ve bu noktada mağduriyet yaşayan kişilerin mutlaka banka ile iletişime geçmeleri gerektiği belirtiliyor.

Kapalı