a

Kilo Vermek İsteyen Çalışanlar İçin Bitki Çayları

Kilo Vermek İsteyen Çalışanlar İçin Bitki Çayları
0

BEĞENDİM

Modern toplumun getirmiş olduğu masa başı çalışma şekli kilo alımını hızlandırıyor. Tüm gün boyunca bilgisayar başında oturarak çalışan kişilerin hareket kabiliyetleri önemli ölçüde sınırlanıyor. Bu sınırlama yağ oranlarının artmasına sebep oluyor. Vücutta yağ oranı arttıkça vücut fonksiyonlarının hızlı bir şekilde bozulmasına zemin hazırlıyor. Ofis çalışanları için mümkün olduğunca hareketi hayatlarının merkezine koymaları ve bununla kalmayıp yağ yakıcı besinlerin tüketimine ağırlık vermeleri öneriliyor.

Yağ yakımı sırasında doğal ürün takviyelerinden faydalanmak son derece önemli. Bu süreçte bitkisel zayıflama ürünleri bir adım ön plana çıkıyor. Ancak piyasada satışa sunulan her türlü bitkisel zayıflama ürününün kullanımı son derece zararlı. Yapılan araştırmalar ve ortaya çıkan sonuçlar doğrultusunda son yıllarda bilinçsiz bitkisel ürün tüketiminin ani kalp durmalarına ve dolayısıyla ölümcül sonuçlara yol açtığı ortaya çıktı.

Ancak bitkiler dünyasına bakıldığı zaman etkileri ve şifalarıyla ön plana çıkan pek çok ürün bulunuyor. Doğru kullanıldığı takdirde pek çok hastalığın tedavisine dahi olumlu katkı sağlıyor. Alternatif tıp için gerekli olan bitkisel ürünlerden bazılarının yağ yakıcı özelliği bulunuyor. Özellikle çalışanların gün içerisinde beslenme alışkanlıklarını değiştirip, çay ve kahve alışkanlıkları yerine bitki çaylarını koymaları son derece önemli. Son yıllarda bitki çayları diyetlerin ve sağlıklı yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline geldi.

Tarçın Çayı

kokusu ve tadıyla özellikle tatlıların vazgeçilmezi olarak bilinen tarçının çayı da son derece faydalı. İçerisindeki etkenler sayesinde termojenik bir etkisinin olduğunu söylemek mümkündür. Vücut sıcaklığını yükselttiği gibi metabolizmanın hızlı bir şekilde harekete geçmesini sağlar. Diyetler kişinin metabolizma hızının yavaş olması özellikle yağ yakım sürecini yavaşlatıyor. Bununla birlikte kan şekerini dengelediği için kolestrolün yükselmesini engelleyebiliyor.

Kolestrol sorunu yaşayanlar bu durumu dengelemek için tarçından faydalanabilirler. Özellikle hazırlanan bitki çaylarına toz ve kabuk halinde atılacak tarçın yağ yakımını desteklediği için kilo verme sürecinde ciddi anlamda destek olabilir.

Maydanoz Çayı

Halk arasında maydanoz suyunun ödem attırıcı bir etkisinin olduğu biliniyor. Vücutta sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam ve çeşitli hastalıklara bağlı olarak gelişen ödemler kişilerin olduğundan daha kilolu görünmesine sebep olabilir. Ayrıca vücuttaki ödem bir anlamda vücudun fonksiyonlarını yavaşlattığı için metabolizmanın hızlandırılması ve ödemin ortadan kaldırılması gerekiyor.

Maydanoz suyu ile hazırlanan bir bitki çayı kişilerde metabolizmanın hızlanmasını sağlıyor. Aynı zamanda sindirim sistemine etki ettiği için sindirimin hızlanmasını sağlıyor. Böylece sindirim problemi yaşayarak tuvalete çıkmakta zorlanan kişilerin günde bir bardak maydanoz çayı tüketmeleri öneriliyor. İçeriğinde bulunan potasyum, kalsiyum ve folat ile kemiklerin güçlenmesine katkı sağlıyor.

Zencefil Çayı

Midede meydana gelen karmaşıklık tüm vücudu kısa sürede etkiliyor. Midenin ağrıması hayatı kabusa çevirdiği gibi bulantılara ve sindirim sorunlarına da sebep oluyor. Böyle durumlarda mideyi rahatlatmak için zencefil çayı içebilirsiniz. Metabolizmanızı harekete geçirecek olan bu çay kilo verimine yardımcı oluyor. Ancak bu süreç içerisinde çayın miktarını iyi ayarlamak son derece önemli. Metabolizmayı hızlandırmak isterken fazla zencefil çayı tüketmek tansiyonun ani bir şekilde düşmesine neden olabilir. Bu konuda dikkatli davranmak son derece önemli.

Beyaz Çay

Doktorlar tarafından kilo vermek isteyen kişilere karşı önerilen beyaz çayın vücuda pek çok faydası bulunuyor. Gıdaların emilme miktarlarını düzenlediği için bir anlamda depolama sistemini çalıştırıyor. Kişilerin gün içerisinde beslendikten sonra kendilerini uzun saatler tok hissetmesini sağlayan bu çayı özellikle öğle zamanında günde iki fincan olacak şekilde tüketmek gerekiyor. Sağlıklı bir beslenme ile birlikte kısa sürede etkilerini göstermesi bekleniyor. Bitki çayları tek başına tüketildiği zaman etki gösteren ürünler olmamakla birlikte hareket ve sağlıklı beslenme ile birlikte desteklendiği zaman etkilerini çok hızlı gösteren çaylardır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.