a

Kilo Vermek İsteyen Çalışanların Yapması Gerekenler

Kilo Vermek İsteyen Çalışanların Yapması Gerekenler
0

BEĞENDİM

Sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam vücutta biriken yağ miktarını artırıyor. Yağ miktarının artması ise bir anlamda kilo alımını destekliyor. Kilo almak hızlı bir şekilde gerçekleştiği ve gereğinden fazla olduğu takdirde yaşamı tehlikeye atan bir durumdur. Bu anlamda kişilerin kilo vermek ve daha sağlıklı bir yaşam biçimini benimsemeleri için birtakım çalışmalar yaptıkları biliniyor. Ancak kilo almak çok hızlı ve aniden gelişen bir süreç olmadığı gibi kilo vermeninde çok hızlı bir şekilde gerçekleşmeyeceğini bilmemiz gerekiyor.

Son zamanlarda internet üzerinde pek çok şok diyet ve hızlı kilo verme yöntemleri bulunuyor. Ancak bu durum son derece sağlıksız olmakla birlikte ani kalp durmalarına ve ölümlere neden olabiliyor. Modern toplumların çalışma biçimi olarak benimsenen masa başı çalışma şeklinin giderek artması hareketiz yaşamı da destekliyor. Bu anlamda sağlıksız kilo alımının artması pek çok olumsuz sonuçların meydana gelmesine sebep oluyor.

Günün büyük bir kısmını masa başında kalkmadan geçiren kişilerin kötü beslenme düzeni benimsemeleri aslında çok kolay. Kilo artışının hareketsiz yaşamla birleşmesi sonucunda önünün alınamaması çeşitli sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor. Uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında bu durum uzun vadede ciddi sağlık problemlerine yol açıyor. Pek çok hastalık bu süreçte ortaya çıkıyor. Uzmanlar masa başı çalışanların hareketsiz yaşamı alt etmek adına her türlü imkanı hareket etmek ve sağlıklı beslenmek adına değerlendirmelerini öngörüyor.

Sağlıksız Beslenme Bahane Olmamalı

Masa başı çalışanlar için genel olarak sağlıklı beslenmenin pek mümkün olmadığı düşünülür. Kısıtlı zaman ve yoğun çalışma programı içerisinde en sağlıksız besinlerin en hızlı şekilde karınlarını doyurduğuna inanırlar. Verilen sağlıksız siparişler ya da geçiştirilen öğünler hızlı kilo alımını destekliyor. Bu süreçte daha dikkatli olmak ve sağlıklı beslenmek mümkün. Akşamdan hazırlayacağınız öğle yemeği seçenekleri ile ofiste sağlıklı beslenmemek için hiçbir nedeniniz yok.

Kendi salatalarınızı kendiniz hazırlayabilir ya da sağlıklı sandviçlerle öğününüzü tam olarak yapabilirsiniz. Böylece kilo aldıracak, uzun vadede sorunlara neden olacak beslenme düzenini terketmiş sayılabilirsiniz.

Merdivenleri Kullanmaktan Korkmayın

Ofis ortamında hareket isteyen durumlarda pek çok kişi asansörleri tercih ediyorlar. Hem efor harcamamış hem de daha hızlı bir şekilde işlerini tamamlamış oluyorlar. Bu süreç içerisinde uzmanlar merdivenlerin hareket etmek için son derece faydalı olacağını belirtiyorlar. Böylece gün içerisinde daha fazla hareket etmiş ve kalori harcamış olabilirsiniz. Merdiven çıkmak kalori yakmak konusunda son derece önemlidir. Bacak ve kalça kaslarını çalıştırdığı için iyi bir egzersiz olarak değerlendirilebilir. Böylece maksimum seviyede hareket etmiş ve fayda sağlamış olabilirsiniz.

Tatlı Yerine Meyve Tüketin

Gün içerisinde ortaya çıkan tatlı ihtiyacı için genellikle öğle yemeklerinde ağır tatlılar tüketmeyi tercih ediyoruz. Yemeğin üzerine yenilen ve şeker bakımından hem yoğun hem de zararlı olan bu tatlılar kilo verimini neredeyse durduruyor. Kilo verim aşamasında özellikle zararlı şekerlerden uzak durmak çok önemli. Bu durumda tatlı ihtiyacını farklı şekillerde karşılamak çok önemli. Öncelikli olarak meyvelerle bu ihtiyacın karşılanması sağlanabilir. Meyvelerin içerisinde bulunan daha hızlı bir şekilde tolere edilebilen bu şeker hızlı bir şekilde tatlı krizlerini kesebilir. Bunun için öncelikli olarak ağır tatlılar yerine yanınızda mevsime uygun doğal meyveler taşımaya özen gösterin. Böylece zararlı şekerlerden uzak bir kilo verme süreci geçirebilirsiniz.

Ofis ortamında hareketi maksimum seviyede tutup, sağlıklı beslenerek belirli bir sürede kilo vermeye başlamak mümkündür. Ancak bu süreçte sabırlı olmak son derece önemlidir. Sabır gösterilmediği için sonuç vermediği düşünülen pek çok diyet yarım bırakılıyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.