Kuveyt Türk 3 Ayda 254 Milyon TL Net Kara Ulaştı!

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın 2019 yılının ilk çeyreğinde 254 milyon Türk Lirası net kara ulaştığı öğrenildi.

Kuveyt Türk Karını Yüzde 25.07 Artırdı

Türkiye’nin lider katılım bankası misyonuyla katılım bankacılığı alanda faaliyetlerine devam eden Kuveyt Türk Katılım Bankası bu yılın ilk çeyreğine ait finansal sonuçları açıkladı. Açıklamadan Kuveyt Türk’ün ilk çeyrekte net karının 254 milyon lira olduğu öğrenildi. Buna göre Kuveyt Türk yılın ilk çeyreklik dönemindeki karını bir önceki yılın ilk çeyreğine göre yüzde 25.07 oranında artırdı. Banka’nın aktiflerinin toplamı bu yılın ocak – şubat – mart aylarında 83 milyar 570 milyon lira olarak gerçekleşti. Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın öz kaynaklarının toplamı bahsi geçen dönemde 5 milyar 683 milyon liralık seviyeye ulaştı.

2019 Yılı Sonunda Aktiflerimiz 85 Milyar Lira Olacak

Kuveyt Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Ufuk Uyan tarafından ilk çeyrek sonuçları ile ilgili bir açıklama yapıldı. Ufuk Uyan açıklamasında 2019 yılının sonuna kadar aktif büyüklüklerini 85 milyar lira seviyesine ulaştırmayı planladıklarını söyledi. Genel Müdür Ufuk Uyan, 1 milyar lirayı geçen net kar rakamına yaklaştıklarını, bir yandan büyümeye devam ederken, Kuveyt Türk olarak esas önceliklerinin daima reel ekonominin desteklenmesi olduğunu, Türkiye ekonomisine finansman sağlamayı sürdüreceklerini de belirtti.

Kuveyt Türk 51 Milyar Lira Fon Kullandırdı

Kuveyt Türk yenilikçi ve teknolojiye uyumlu ürünleri ve hizmetleri ile dikkat çekmeye devam ediyor. Banka tarafından açıklanan ilk çeyrek sonuçlarına göre net dönem karı, bir önceki yılın ilk üç ayına göre yüzde 25.07 oranında arttı ve 254 milyon liraya ulaştı. İstikrarla büyümeyi sürdüren Kuveyt Türk bahsi geçen dönemde fon büyüklüğünü 2018 yılının sonuna göre yüzde 17.64 oranında artırdı ve 63 milyar 512 milyon liraya yükseltti. Kullandırılan fonun büyüklüğü ise yüzde 6.53 oranında arttı ve 50 milyar 951 milyon liraya erişti.

Kapalı