Kuveyt Türk Geleceğin Kaşiflerine Kodlama Öğretmeyi Sürdürüyor!

Kuveyt Türk Katılım Bankası 1010 Kaşif Projesi ile geleceğin kaşiflerine kodlama ve robotik eğitimi veriliyor.

1010 Kaşif Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Kuveyt Türk’ün projelerinden olan 1010 Kaşif adlı projeyle gelecek nesillerin çağımız teknolojisinin en büyük gerekliliklerinden olan kodlama ile tanıştırılması amaçlanıyor. Kuveyt Türk, Türkiye’nin her yanından öğrencileri 1010 Kaşif Projesi’nde bir araya getirmeye devam ediyor. Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından devam eden proje hakkında bir bilgilendirme açıklaması yapıldı. Açıklamada 1010 Kaşif Projesi’nde Türk Kızılayı ile işbirliği içinde oldukları, bu işbirliği çerçevesinde Türkiye genelinde pek çok şehirde ortaokul öğrencilerine kodlama ve robotik eğitimi vermeye devam ettikleri belirtildi.

Kuveyt Türk Son Olarak İskenderun’daydı

Kuveyt Türk Katılım Bankası kodlama ve robotik eğitimi verdiği 1010 Kaşif adlı projesi kapsamında Kocaeli İstiklal Ortaokulu’nda eğitim, 1010 Kaşif Gönüllüleri Çocukları Eğitimi, Kızılay Toplum Merkezi Eğitimi, Türkiye İzcilik Federasyonu İzcileri Eğitimi etapları tamamlandı. Kuveyt Türk Katılım Bankası projede son olarak İskenderun Hanife Uysal Ortaokulu öğrencilerini eğitimlerle tanıştırdı. Projeye Kuveyt Türk’ün çalışanları da destek veriyor. Eğitime katılan üniversite öğrencilerine temel kod yazılımının yanında uygulamalı robotik ve kodlama eğitimleri kod senaryoları eşliğinde veriliyor.

Hayallerimizdeki Geleceği Değerlerimizle Kodluyoruz!

Kuveyt Türk İnsan Kaynakları Strateji ve Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan demir yaptığı açıklamada “Hayallerimizdeki Geleceği Değerlerimizle Kodluyoruz!” mottosuyla yola çıktıkları bu projede meraklı geleceğin kaşifleriyle bir araya geldiklerini söyledi. Aslan Demir, projenin amacının yeni neslin geleceğin mesleklerine şimdiden kazandırılması olduğunu, bu eğitimin sonunda okullara 1010 Kaşif Kodlama Kiti’nin okullara hediye edildiğini, bu sayede eğitimlerden sonra da öğrenmenin devam edebildiğini de ifade etti.

Kapalı