Kuveyt Türk İkinci İhracat Destek Paketini Açıkladı!

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından ihracat yapan müşterilerine yeni ürünler sunmaya devam ediyor.

Kuveyt Türk İhracatçılara Desteğini Sürdürüyor

Dolar ve euro kurunda kar oranlarını aşağı çeken Kuveyt Türk Katılım Bankası ihracat alanında faaliyet gösteren müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru okuyarak uygun oranlarda ve vade seçeneklerinde ürünler sunmaya devam ediyor. Kuveyt Türk Katılım Bankası ihracat sektörünü ve sektör oyuncusu firmaları desteklemek, Türkiye’ye giren döviz miktarını artırmak için 2019 yılı ocak ayında uygulamaya aldığı İhracat Destek Paketi’nin bu kez de ikincisini açıkladı. Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından İhracat Destek Paketi ikinci fazıyla ilgili bir bilgilendirme açıklaması yapıldı.

İhracat Destek Paketi Büyük İlgi Gördü

Kuveyt Türk tarafından yapılan açıklamada bu yılın ilk ayında açıkladıkları İhracat Destek Paketi ile ihracat bedeli taahhüdü veren işlemler için firmalara uygun şartlarda yaklaşık olarak 500 milyon dolar tutarında finansman desteği sağladıkları hatırlatıldı. Kuveyt Türk Katılım Bankası İhracat Destek Paketi’nin ilk fazının ihracat alanında faaliyet gösteren firmalar tarafından büyük ilgi görmesi nedeniyle paketin ikinci fazını da hayata geçirdiğini kamuoyuna duyurdu.

İlk Destek Paketinde 500 Milyon Dolara Ulaşıldı

Banka’nın açıklamasında Kuveyt Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Ufuk Uyan da görüş bildirdi. Ufuk Uyan, reel ekonomiye ve ekonomik büyümeye katkıda bulunmak amacıyla çalışmalarının bütün hızıyla devam ettiğini söyledi. Uyan, 2019 yılına hızlı bir giriş yaptıklarını, yılın ilk ayında İhracat Destek Paketi’ni ihracatçıların hizmetine sunduklarını, bu pakette hedeflerin aşılarak 500 milyon dolarlık hacme ulaşıldığını, gelen taleplerden dolayı bu paketi devam ettirmeye karar verdiklerini, yeni ihracatın finansmanı paketiyle uygun vadelerde cazip oranlar sunduklarını belirtti.