Kuveyt Türk Kanserli Çocuklara Eğitim Veriyor!

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından 1010 Kaşif Projesi kapsamında kanser tedavisi gören çocuklara eğitimler veriliyor.

Kanser Tedavisi Gören Çocuklara Kodlama Eğitimi

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın ortaokula giden çocukları teknolojiyle tanıştırmak ve teknolojinin önemli noktalarından biri olan kodlama eğitimi vermek için tasarladığı 1010 Kaşif adlı proje devam ediyor. Proje kapsamında kanser tedavisi gören pek çok çocuğa kodlama ve robotik eğitimleri verildi. Proje Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Türk Kızılayı’nın işbirliğinde sürüyor. 1010 Kaşif Projesi ile Türkiye’nin pek çok bölgesinde bulunan okullarda çocuklara robotik ve kodlama eğitimleri veriliyor. Ayrıca KAÇUV olarak kısaltılan Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Aile Evi’nde kalan çocuklar da bu eğitimlerden yararlandılar.

Çocuklara Sokak Lambalarının Nasıl Yandığı Anlatıldı

KAÇUV Aile Evi’nde verilen eğitimde Kuveyt Türk çalışanları, kanser hastası çocuklara pek çok konuda bilgilendirdi. Bu konular sokak lambalarının nasıl yandığı, sensörlü arabaların mesafe kontrollerinin nasıl yapıldığı gibi detayları içerdi. Çocuklar çeşitli konularda uygulamalı kodlama ve robotik eğitimleri aldılar. Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Aile Evi’nde gerçekleşen eğitimle ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada Kuveyt Türk İnsan Kaynakları, Strateji ve Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir görüşlerini belirtti.

Kuveyt Türk Çocukları Teknolojiyle Tanıştırıyor

Kuveyt Türk İnsan Kaynakları, Strateji ve Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir açıklamasında 1010 Kaşif Projesi kapsamında KAÇUV Aile Evi’nde kanserli çocuklara kodlama eğitimleri verildiğini, proje ile şu ana kadar pek çok çocuğun teknoloji ile tanıştırılarak geleceğe daha iyi hazırlanmasına katkı sağlandığını ifade etti.