Kuveyt Türk Projesinde 4. Dönem Eğitimleri Workinton’da!

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın projelerinden olan Lonca Girişimcilik Merkezi dördüncü dönemde eğitimlere başladı.

Lonca Girişimcilik 4. Dönem Eğitimleri Başladı

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından tasarlanan projeler arasında olan Lonca Girişimcilik Merkezi’nde dördüncü dönem eğitimleri start aldı. Kuveyt Türk Lonca Girişimcilik Merkezi’nde yeni fikirlere destek verilmesi, geliştirilmesi, Türkiye ekonomisine kazandırılması amaçlanıyor. Banka tarafından Workinton’da düzenlenen Lonca Girişimcilik Merkezi eğitimlerinin yeni döneminde 11 farklı girişimci ekip; kuluçka hizmeti, mentorluk, Ar – Ge desteği gibi imkanlardan yararlanacaklar. Bu ekipler yüzlerce başvurunun arasından seçildi. Kuveyt Türk Lonca Girişimcilik Merkezi’ne dahil olacak girişim projelerinde ölçeklenebilir olması ve teknoloji odaklı olması ile ülke ekonomisine katkı sağlayacak fikirler olması kriterleri aranıyor.

Lonca Girişimcilik Merkezi’nde Hangi Projeler Eğitim Alacak?

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın hayata geçirdiği Lonca Girişimcilik Merkezi’nin bu döneminde eğitim almaya hak kazanan pojeler Kube – Sopyo – Architicket – biProjeksiyon – Frise – Predy – Yeşil Diyafon – StuffApp – Booking For Kid – FilameX – Poolective olarak sıralanıyor. 4. Dönem ekiplerinin tanıtım amaçlı toplantısı Lonca Girişimcilik Merkezi’nin ilk eğitim döneminden bu yana girişimcilere çalışma imkanı sağlayan Workinton’da yapıldı. Toplantıda Kuveyt Türk Katılım Bankası Bankacılık Servis Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Yılmaz da katıldı. İrfan Yılmaz yaptığı konuşmada eğitimler için başvuru yapan gruplar arasında seçim yapmanın kolay olmadığını söyledi.

Eski Ekiplerden Motivasyonunu Kaybedenler Oldu

Kuveyt Türk Katılım Bankası Bankacılık Servis Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Yılmaz, iyi iş fikirleri bulmanın aslında kolay olduğunu, iyi bir ekip ve çok çalışmanın başarıyı getirdiğini, ancak eski Lonca Girişimcilik ekiplerinde motivasyonunu kaybeden kişilerin olduğunu belirterek eğitimlerden gereği gibi yararlanmanın önemine değindi