Kuveyt Türk’ten 32 Milyon Adet Ücretsiz Para Transferi!

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından 2018 yılında 32 milyon adet ücretsiz para transferi gerçekleştirildi.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Liderliğini Sürdürüyor

Kuveyt Türk Katılım Bankası internet şubeden ve mobil şubeden gerçekleştirilen havale ve EFT işlemlerinden hiçbir şart aramadan ücret talep etmiyor. Bu uygulama kapsamında 2018 yılı boyunca Kuveyt Türk Katlım Bankası’ndan gerçekleştirilen ücretsiz para transferi işlem adedinin 32 milyon adet olduğu öğrenildi. Kuveyt Türk tarafından genel bilgilendirme niteliğinde bir açıklama yapıldı. Açıklamada Türkiye’deki katılım bankaları arasındaki lider ve yenilikçi konumlarının devam ettiğinden, Banka olarak memnuniyeti sağlayarak müşterilerinin yüzünü güldürmeyi sürdürdüklerinden bahsedildi. Açıklamada Kuveyt Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Ufuk Uyan’ın görüşleri de yer aldı.

Kuveyt Türk’te Hesap İşletim Ücreti Yok

Kuveyt Türk Katılım Bankası müşterileri mobil şubeden ve internet şubesinden yaptıkları EFT ve havale işlemlerinde hiçbir şarta tabi olmaksızın ücret ödemiyorlar. Aynı ücretsiz para transferi uygulaması telefon bankacılığı hizmetinden yararlanan müşterilere de uygulanırken, Kuveyt Türk müşterilerinden hesap işletim ücreti de alınmıyor. Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan yaptığı açıklamada 1989 yılında kurulan Kuveyt Türk’ün kurulduğu günden bugüne kadar müşterilerinden hiç hesap işletim ücreti almadığını söyledi.

Kuveyt Türk 4.8 milyon Müşteriye Ulaştı

Ufuk Uyan açıklamasında Kuveyt Türk olarak 30 yıldan beri etik bankacılık anlayışıyla çalışmalarına devam ettiklerini, müşterilerinden hesap işletim ücreti almadıklarını, mobil, internet ve telefon bankacılığı hizmetinden yararlanan kişilerden para transferlerinde ücreti talep etmediklerini, Kuveyt Türk’ün gerçek ve tüzel müşterilerinin 4.8 milyon kişi olduğunu, 2018 yılında 32 milyon adet ücretsiz transfer işlemi yapıldığını belirtti.