a

Mastercard'dan Yeni Sadakat Programı Uygulaması

Mastercard'dan Yeni Sadakat Programı Uygulaması
0

BEĞENDİM

Dünyanın en çok kullanılan online kartlarından biri olan Mastercard, sadakat puanları konusunda ödeme servislerinde yenilemeye giderek dünya geneli çerçevesinde tüm üye işletmeleri genişletme kararı aldı.

Ödül Puanlarla Öde (Pay with Rewards) adı altında sadakat kampanyasında yeniliklere giden Mastercard, yeni uygulamasını kısa zamanda hayata geçirerek yeni dönemde havayolu, otel ya da perakende kampanyalarında kart sahiplerinin kazandıkları puan ya da miller konusunda tüm işletmelerde ödeme kolaylığı sağlayacak.

Mastercard adına açıklama yapan Kyle Clark, bu yeni uygulama için üye işletmelerin herhangi bir şekilde ek yazılım veya donanım gerekmeksizin işlemlerin sadece standart ödeme şekillerinde gerçekleşebileceğinin altını çizmeden geçemedi. Bu bağlamda işletmeler standart işlem ücretleri konusunda para veya puan yoluyla ödeme fark etmeden kart sahibi tarafından yapılan harcamaları alım tutarına göre ödeyebilecek.

Kart Sahiplerine Yeni Avantajlar

Müşterilerin yaptıkları alışverişlerde ödemelerin para ile mi yoksa biriken sadakat puanları ile mi yaptıkları konusunda üye iş yerleri bilgi sahibi olmak zorunda kalmayacaklar. Bundan önce de olduğu gibi Mastercard ile yapılan tüm harcamalar bir sistem ağ tarafından da kontrol edilmeye devam edilecek.

Diğer bankalar ya da sadakat puanının yeni sağlayıcı çerçevesinde mevcut uygulamaya kolayca entegre edileceğini ifade eden Mastercard, yeni mobil uygulaması ile kart sahiplerine biriktirdikleri puanları nerede ve ne zaman kullanabilecekleri konusunda da değişik alternatifler sunarak onlara gösterecek. Bununla beraber Mastercard sahipleri ayrıca ödemelerin nasıl gerçekleşeceği konusunda ister işlemlerinin hemen öncesinde isterlerse de alışverişlerinin hemen sonrasında bu kararı verebilme şansına sahip olabilecekler.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.