a

Mastercard Ülke Ekonomisine Dinamizm Katan Projelerini Paylaştı

Mastercard Ülke Ekonomisine Dinamizm Katan Projelerini Paylaştı
0

BEĞENDİM

Mastercard tarafından, ülkemizde faaliyete alınan projeler, vatandaşlara, işletmelere ve kamu kurumlarına sağlanan katkılar, sürdürülebilir bir ekonomi adına süren ve hedeflenen dijital dönüşüm projeleri düzenlenen basın toplantısı çerçevesinde paylaşıldı. 

Toplantı kapsamında, kartlı ödemelerin toplam tüketici harcamalarının içindeki payının yüzde 40’lık dilimlere ulaşmasının önemine dikkat çekilirken, nakdin maliyeti ve dijital ödemelerin ülke ekonomisine sağladığı katkıya değinildi. 

Ekonomiye 43 Milyar TL Kazanım

Nakitsiz bir dünya hedefi ile yollarına devam ettiklerinden bahseden Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Yiğit Çağlayan, 3 senelik zaman dilimi süresince bütün harcamaların elektronik ödeme üstünden gerçekleştirilmesi halinde ülke ekonomisine 43 milyar lira kazanım olacağını bildirdi. 

Mastercard’ın ekonomik reformu ilk elden desteklemesine en iyi örnek olarak Nakitsiz Azerbaycan projesini gösterirken, proje çerçevsinde Azerbaycan’ın ekonomisinin dijital dönüşümün yol haritasının devlet tarafından kabul edildiğini vurguladı. 

E-ticaretin sürdürülebilir ekonominin gerekçelerinden biri konumunda yer aldığının altını çizen Çağlayan, açıklamalarını Mastercard tarafından sunulan ödeme çözümü Masterpass ile sürdürdü. Müşterilerin, Masterpass’a üye olan iş yerlerindeki alışverişlerinde bilgilerini sürekli girmelerine gerek olmaksızın tek tık ile güvenli ödeme gerçekleştirebileceklerini söyleyen Çağlayan, KOBİ’lerin özelinde sunulan çözümlere vurgu yaparak, KOBİ’lerin 3’te birinin işlerini büyütmek istediğini ve e-ticaret sektörüne atılmak istediklerini söylediklerini aktardı.

Çağlayan açıklamalarında, toplu taşıma projelerine de vurgu yaparken, ülkemizde mevcut durumda toplam 5 il genelinde kullanılan Temassız Mastercard Toplu Taşıma projesi ve İzmir genelindeki İzmirim kartın Masterpass ile yüklenebilme uygulamalarından da söz etti. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.