MEB İle Alman Bankası Arasında Anlaşma!

Milli Eğitim Bakanlığı ile Alman Kalkınma Bankası arasında bir süredir çeşitli görüşmeler yapılıyordu. Bu noktada görüşmelerin olumlu sonuçlandığı belirlendi. Alman Kalkınma Bankası ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında bir anlaşma sağlandı. Yapılan anlaşmanın 95,3 milyon Euro tutarındaki Finansman Anlaşması onaylandı. Onay sonucu Resmi Gazete’de yayınlandı. Ardından yürürlüğe girdiği belirlendi.

Anlaşmanın detaylarına bakıldığı zaman Alman Kalkınma Bankası ‘Kriz Zamanlarında Herkes İçin Eğitim 3 Projesi’ için Milli Eğitim Bakanlığına bir miktar finansman katkısının gerçekleştirilmesi amaçlanıyor. Bu noktada Milli Eğitim Bakanlığına 95 milyon 345 bin 384 euro tutarında finansman sağlanacak. Ancak katkı sağlanan finansmanın bu tutarı geçmemesi bekleniyor.

Alman Kalkınma Bankası Hakkında

Alman Kalkınma Bankası (KfW) Federal Birlik ve Eyaletlerin sahip olduğu bir kalkınma bankası olarak bilinmektedir. Yaılan işlemler sırasında orta ölçekli işletmeler, iş kurma, çevre koruma, konut ekonomisi, alt yapı, eğitim teşviki, projelere ihracat finansmanı ve kalkınma gibi çeşitli konularda destek vermeye devam etmektedir.

Alman Kalkınma Bankası ile Türkiye arasında uzun zamandır çeşitli alanlarda iş birliği devam ediyor. Projeler ise Türk devleti ya da ortak olan bankalar aracılığıyla sorunsuz bir şekilde uygulanıyor.

Kapalı