Mehmet Hakan Atilla’nın İlk Duruşması Ekim Ayında!

25.07.2019
A+
A-
Mehmet Hakan Atilla’nın İlk Duruşması Ekim Ayında!

Halkbank eski genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın temyiz duruşması ekim ayında görülecek.

Mehmet Hakan Atilla İstanbul’a Geldi

32 aydır ABD’de tutuklu bulunan Eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla dün İstanbul’a geldi. Hakan Atilla, Amerika’nın İran yaptırımlarını ihlal ettiği gerekçesiyle tutuklanmıştı. Atilla’nın avukatı Halil Uzun yaptığı açıklamada hatalı yargılama gerekçesiyle temyiz davası açtıklarını söyledi. Halil Uzun temyiz davasının ilk duruşmasının bu yılın ekim ayında görüleceğini belirtti. Uzun, müvekkili Mehmet Hakan Atilla’nın tahliye edilerek İstanbul’a gelmesinden sonra hakkındaki suçlamaların kaldırılması ve suçsuzluğunun ispat edilmesi için New York’ta bir üst mahkemeye başvuru yaptıklarını söyleyerek bundan sonraki sürece dair açıklamalarda bulundu.

Yargı Süreci Hala Devam Ediyor

Halkbank eski GMY Mehmet Hakan Atilla’nın avukatı Halil Uzun yaptığı açıklamada müvekkilinin uzun bir ayrılıktan sonra Türkiye’ye dönmesi ve yakınlarına kavuşmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Temyiz süreci ile ilgili de konuşan avukat Halil Uzun, bu aşamada yargı sürecinin hala devam ettiğini, Hakan Atilla’nın mahkumiyet hükmünün bozularak suçsuzluğuna karar verilmesini ümit ettiklerini, bu kapsamda bir üst mahkemeye gerekli başvuruları yaptıklarını anlattı. Hakan Atilla’nın temyiz davasındaki ilk duruşmanın 21 Ekim 2019 haftasında olduğunu da haber verdi.

Mehmet Hakan Atilla’nın Twitter Hesabı Yok

Mehmet Hakan Atilla, New York’ta görülecek olan temyiz davasında avukatları tarafından temsil edilecek. 21 Ekim’le başlayan hafta gerçekleşecek olan duruşmanın ardından bir duruşma yapılıp yapılmayacağının henüz belli olmadığını ifade eden Halil Uzun, şu andan itibaren mahkemenin kararını bekleyeceklerini, bu süreçte oluşacak bilgi kirliliğinin önüne geçmek ve sürecin zarar görmesini engellemek için gerekli hallerde kamuoyunun bilgilendirileceğini, Hakan Atilla’nın, Twitter hesabının olmadığını, bu nedenle yapılacak olan herhangi bir paylaşıma itibar edilmemesi gerektiğini de belirtti.