Merkez Bankası’nın Rezervleri 851 Milyon Dolar Arttı!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın rezervleri ile ilgili güncel bilgiler paylaşıldı.

TCMB’nin Toplam Rezervlerinde Artış Oldu

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından 5 Temmuz 2019 tarihinin son gün olduğu haftadaki rezervlere dair güncel bilgiler paylaşıldı. Bu bilgilerden Merkez Bankası’nın toplam rezervlerinin 5 Temmuz haftasında arttığı öğrenildi. TCMB’nin rezervleri toplamı bahsi geçen haftada 851 milyon dolar arttı ve 97 milyar 248 milyon dolara ulaştı. Merkez Bankası tarafından açıklanan verilerde dolar rezervleri ve altın rezervleri ile ilgili detaylar da yer aldı.

Brüt Döviz Rezervleri 74 Milyar Doları Aştı

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın brüt dolar rezervleri 5 Temmuz 2019’un son gün olduğu haftada arttı. 580 milyon dolar artış kaydeden Merkez Bankası’nın brüt döviz rezervleri 74 milyar 124 milyon dolar olarak açıklandı. Bu bilgiler Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın Haftalık Para ve Banka İstatistikleri bülteninden elde edildi. TCMB’nin brüt döviz rezervleri bir önceki hafta olan 28 Haziran 2019 ile biten haftada kayıtlara 73 milyar 544 milyon dolar olarak geçmişti.

Merkez Bankası’nın Altın Rezervleri 271 Milyon Dolar Arttı

Merkez Bankası’nın haftalık bülteninde güncel altın rezervleri ile ilgili bilgiler de yer aldı. Buna göre Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın altın rezervleri 5 Temmuz haftasında 271 milyon dolarlık artış sağladı. TCMB’nin altın rezervleri geçen hafta 23 milyar 124 milyon dolara yükseldi. Altın rezervleri 28 Haziran haftasında 22 milyar 853 milyon dolar olarak açıklanmıştı. Elde edilen verilerden Merkez Bankası’nın toplam rezervlerinde 851 milyon dolarlık artış olduğu sonucuna varıldı.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı