a

Monzo'dan Yeni Fonlama

Monzo'dan Yeni Fonlama
0

BEĞENDİM

Londra merkezli olan dijital bankalardan Monzo, yeni finansman kaynakları çerçevesinde 85 milyon pound bağlamında bir fon rakamını bünyesine kazandırdı. Gerçekleştirilen bu fonloma miktarı ile Monzo, 1,5 milyar pound değerindeki hedefine de biraz daha yaklaşmış oldu.

Accel ile mevcut yatırımcılar adına gerçekleştirilen finansman turu ise General Catalyst tarafından yapıldı. Monzo tarafından sağlanan bu yeni fon ile beraber erişim alanında yeni hizmetlerinde piyasaya sürüleceği belirtildi. Bu amaçlarla beraber fonlama turundaki diğer özelliklerden de bahsedildi. 2016 senesindeki yeni fonlama ile 96 saniye içerisinde 1 milyon pound haneye eklenmişti. Monzo bu yeni özelliğini daha da geliştirerek iyi hale getirmek istediğinin sinyallerini her defasında vermişti.

Aylık Kullanıcı Sayısı 800 Bin

Mevcut kullanıcı sayısı rakamlarını da açıklayan Monzo, 1 milyon 200 bin kişiye ulaştığını da söyledi. Aylık olarak 800 bin aktif müşteri sayısı ile beraber 35 binden fazla kişiden oluşan bir topluluk rakamları ile tüm dikkatleri üzerinde toplayan Monzo, 2018 yılındaki faaliyet raporları doğrultusunda geçmiş yıllara göre müşteri mevduatlarının 71,2 milyon pound olduğunu da açıkladı.

Hesap başına 150 pounddan daha düşük olan bu değerler Monzo kullanıcı kitlesinin büyük bir hızla büyümesini ve 750 bine kadar çıkmasını sağladı. Bununla beraber müşteriler Monzo firması aracılığı ile 2 milyon pound daha harcama yaparak bankanın personel sayısını 300’e kadar çıkarmış oldu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.