Morgan Stanley’den Yeni Emeklilik Kararı!

ABD’nin dev bankalarından birisi olan Morgan Stanley’de yeni bir emeklilik kararının alındığı açıklandı. Bankanın üst düzey yöneticilerinden birisi olan Rich Portogallo yaptığı açıklamalarda yakın zamanda emekli olacağını açıkladı. Rich Portogallo, bankaya şimdiye kadar 34 senelik bir emek harcadığını açıkladı. Şirkete verdiği çeşitli emekler sonrasında Wall Street’te önemli bir yere gelmesini sağladı.

Rich Portogalla, ilk defa 1986 yılında, Morgan Stanley’e katılım göstermişti. Katıldığı ilk yıllarda aracılık işinin ilk çalışanlarından biri olduğu ifade edildi. Zaman içerisinde bankanın büyük ticari müşterilerinin riskli fonlarını doğru şekilde yönettiği için güven kazandı. Ardından şirket içerisinde hızlı bir yükselişe geçti.

2008 yılında yaşanan küresel krizin ardından Morgan Stanley büyük darbeler aldı. Özellikle bu süreçte Lehman Brothers’ların çökmesinin ardından bir kan kaybı yaşadığı belirlendi. Rich Portogallo bu dönemde kaybedilen müşterileri geri kazanabilmek için büyük çaba sarf etmişti. Çabalarının sonuç vermesinin ardından aracılık işinin yeniden canlandığı görülmüştü. Yıllardır büyük bir çaba verdiği bankadan 60 yaşında olması sebebiyle mart ayında emekli olacağını açıklaması dikkat çekti.