a

NCR, JetPay'ı Satın Alma Sürecinde!

NCR, JetPay'ı Satın Alma Sürecinde!
0

BEĞENDİM

NCR Corporation açıklama yaparak, JetPay için hisse başına 5.05 dolar ödeme gerçekleştireceğini ve söz konusu ödemenin bir bölümünü elindeki nakit ile, kalan bölümünü ise döner kredi imkanı kullanarak yapacağını aktardı. Bahsi geçen anlaşmanın, her iki şirketin yönetim kurulu tarafından onay aldığı ifade edildi.

NCR Corporation, bu alımın ardından, bulut tabanlı bir ödeme platformunu, perakende ve konuk ağırlama sektörleri adına geliştirilen kurumsal satış terminali çözümlerine entegre etmeyi planlıyor. JetPay’in alımının stratejik bir yatırım konumunda bulunduğunun altını çizen NCR Başkanı ve CEO’su Michael D. Hayford, bu şekilde uçtan uca entehre bir ödeme çözümünün kurumsal POS müşterilere sunulabileceğine vurgu yaptı. 

Satın Alma Sene Sonuna Kadar Tamamlanacak

Konu hakkında açıklamalarda bulunan bir diğer isim ise JetPay’in CEO’su Diane Faro oldu. Faro, satın almanın NCR’in sahip olduğu marka bilinirliği ve inovasyon geçmişi sayesinde JetPay’in halihazırdaki yeteneklerini çok daha ileri düzeye taşıyacağını aktardı. 

Yasal denetçilerin onayına sunulan satın alımın senenin sonuna kadar tamamlanması öngörülürken, iki şirketinde müşterilerine, kanal iş ortaklarına ve personellerine pürüzsüz bir geçiş aşaması yaşatmayı amaçladıkları belirtiliyor. 

Öte yandan satın alma işlemiyle alakalı NCR’in yönetim kuruluna finansal ve stratejik danışmanlığın, Bank of  America ve Merill Lynch tarafından sağlandığı belirtildi. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.