a

O Özellik Sonunda Instagram’da Kullanılacak!

O Özellik Sonunda Instagram’da Kullanılacak!
0

BEĞENDİM

Günümüzün en çok kullanılan sosyal paylaşım platformlarından olan Instagram’a, uzun zamandır beklenen özelliğin geleceği bildirildi.

Instagram’a 8 Yıldır Beklenen Özellik Geliyor

Yaklaşık olarak 8 yıldan beri sadece fotoğraf paylaşımı ve video paylaşımının yapılabildiği dünyanın en popüler sosyal ağlarından olan Instagram’da kurulduğu günden şimdiye kadar bir diğer hesapta paylaşılmış olan içerik kişilerin kendi profilinde paylaşılamıyordu. Ancak her ne kadar Instagram bu paylaşıma izin vermese de üçüncü kişilerin geliştirdiği Repost uygulamaları platformun bu eksikliğine çözüm oluyordu.

Intagram Regram Özelliği Yakında Uygulamada

Bir süreden beri Instagram’ın kendi platformu içinde başka bir hesabın yaptığı paylaşımın, kendi hesabında paylaşılabiliyor beklenen yenilikler arasında yer alıyordu. Şirketin bu özelliği getirme konusunda çalışmalar yaptığı ile ilgili haberler de sıklıkla teknoloji haberleri arasındaydı. The Verge tarafından yayınlanan raporda Instagram’ın Regram adlı yeni bir özelliğinden bahsedildi. The Verge’nin raporuna göre yeni özellik ile Instagram’daki paylaşımların sağ alt kısmında Regram butonu yer alacak. Bu buton Twitter’ın retweet ve Facebook’un paylaş butonları ile aynı işleve sahip olacak. Instagram kullanıcılarının kendi hesaplarından paylaşılan gönderiler diğer kullanıcılar tarafından da paylaşılabilecek. Paylaşılmış olan gönderinin alında kimin profilinden alıntılandığı da görünecek.

Instagram’da Hikayeler Paylaşılabiliyor

Ortaya çıkan raporlarda yer alan bilgilere göre Regram özelliği çok yakın bir zaman içinde Instagram’ın normal akışında bulunan gönderilerin görüntüleyenler tarafından paylaşılmasına imkan verecek şekilde tasarlandı. Geçen aylarda bu haber ilk kez çıkmış ve Instagram’da başkalarının gönderilerinin artık paylaşılabileceği bildirilmişti. Şirket hikayelerde paylaşma özelliğini hayata geçirdi, ancak kullanıcılar fotoğraf ve videoların da paylaşılabilir olmasını uzun süredir bekliyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.