Odeabank Genel Müdür Yardımcılığına Yeni Atama!

Odeabank tarafından yapılan bir atama ile Hüseyin Gönül yeni Genel Müdür Yardımcısı oldu.

Hüseyin Gönül Odeabank’ta

Bank Audi’nin Türkiye’deki yüzde 100 iştiraki olarak 2012 yılında kurulan Odeabank tarafından üst düzey yönetimde bir atama gerçekleştirildi. Odeabank Risk Yönetimi, İç Kontrol ve Uyum Birimlerinden Sorumlu İç sistemler Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Gönül oldu. Odeabank bünyesinde gerçekleştirilen bu yeni atama bankacılık sektöründe dikkat çekici gelişmelerden biri olarak nitelendi.

Odeabank Yönetim Kurulu’ndan Üst Düzey Atama Kararı

Odeabank Yönetim Kurulu tarafından alınan bir kararla Türk bankacılık alanında deneyimli isimlerden olan Hüseyin Gönül üst düzey yönetime getirildi. Hüseyin Gönül, Odeabank’ın yeni Risk Yönetimi, İç Kontrol ve Uyum Birimlerinden Sorumlu İç Sistemler Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve getirildi. Banka’nın 24 Haziran 2019 tarihinde düzenlediği Yönetim Kurulu toplantısında alınan Hüseyin Gönül’ün Odeabank’a GMY olarak atanması kararı kamuoyuyla paylaşıldı.

Hüseyin Gönül Kimdir?

Odeabank Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunda göreve başlayacak olan Hüseyin Gönül, Türkiye’de bankacılık sektöründe deneyimli isimler arasında yer alıyor. 1995 yılında bankacılık kariyerine başlayan Gönül ilk olarak Demirbank’ta görev aldı. 1998 yılına kadar Demirbank’ta İç Denetçi olarak çalıştı. Hüseyin Gönül 1995 – 2005 yıllarını kapsayan dönemde Dışbank’ta görev yaptı. Gönül, Dışbank’ta Risk Yöneticisi ve İç Denetçi olarak çalıştıktan sonra 2005 yılında Fortis Bank’a geçti. 2005 – 2011 yılları arasında Fortis Bank Kredi Risk Yönetim Direktörlüğü görevini yürüten Hüseyin Gönül, 2011 yılında Türk Ekonomi Bankası’na geçiş yaptı. Odeabank’a ataması gerçekleşene kadar TEB Kredi Derecelendirme Modelleri Geliştirme Direktörü olarak çalışıyordu.