Odeabank’ta Üst Düzey Atama Gerçekleşti!

Bank Audi’nin Türkiye ayağı olarak ifade edilen Odeabank üst düzey bir atamayla dikkat çekti. Hazine, Sermaye Piyasaları ve Finansal Kurumlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine yapılan üst düzey atama sonrasında yeni isim Emir Alpay olarak belirlendi.

Türk bankacılığında deneyimli olan ve önemli isimlerden birisi olarak görülen Emir Alpay 9 Eylül 2019 tarihinde yapılan bir atama sonrasında yeni görevine başladı. Odeabank’ta gerçekleşen bu üst düzey atama sonrasında Hazine, Sermaye Piyasaları ve Finansal Kurumlardan sorumlu olan Genel Müdür Yardımcısı olarak atamaların gerçekleştirildiği belirlendi. Bu atamalar çerçevesinde Emir Alpay’ın bankacılık sektöründe 20 yıldan fazla deneyime sahip olduğu ifade edildi. Şimdiye kadar farklı pozisyonlarda yöneticilik görevini üstlendiği belirlendi.

Emir Alpay Kimdir?

Emir Alpay 1996 yılında Marmara Üniversitesi Uluslararası İşletme ve Pazarlama Bölümü’nden mezun oldu. Ardından Uluslararası İşletme dalında İngiltere’de bulunan Kuzey Londra Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine başladı.

Bankacılık kariyerine ise ilk olarak 1999 yılında Koçbank’ta başladı. Ardından 2006 yılında kararını değiştirerek Yapı Kredi Bankası’na geçti. Bankada Kurumsal Satış Direktörlüğü görevine kadar yükseldi. 2011 ile 2013 yılları arasında yine Yapı Kredi Bankası’nda Hazine, Türev Ürünler ve Döviz Piyasaları Grup Direktörlüğü görevini aldığı belirlendi. Odeabank’ta yeni görevine gelmeden önce 2013 yılından bu yana kadar Yapı Kredi Portföy Yönetimi CEO görevine devam ettiği belirlendi.

Kapalı