a

Ofis Çalışanları İçin Pratik Kahvaltı Önerileri!

Ofis Çalışanları İçin Pratik Kahvaltı Önerileri!
0

BEĞENDİM

Ofiste çalışanların en büyük problemi gün boyu ofiste kalmaları ve evden çalışmak için çok erken çıkmalarıdır. Bu süreçte erken çıkan çalışanlar sabahları evde kahvaltı hazırlayacak ve günün en önemli öğününü keyifle sürdürecek zamanı bulamıyorlar. Evden çıktıktan sonra yol üzerinden alınan poğaça ve simitler bir süre sonra fazla karbonhidrat yüklemesi sebebiyle hem vücut sağlığını hem de ruhsal sağlığı bozmaya başlıyor.

Sabahları evde kahvaltı yapacak vakti bulamayanların yanlarında götürecekleri küçük aperatif tarifler hazırlamaları önerilir. Peki nedir bu aperatif tarifler? Ofis ortamında nasıl tarifler hazırlayarak günün en önemli ve en besleyici öğünü olan kahvaltınızı sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz?

Sağlıklı Sandviçler İyi Bir Tercih Olabilir

Karbonhidrat bakımından zengin olan beyaz ekmek yerine tam tahıllı ya da çavdarlı ekmeklerle son derece doyurucu bir kahvaltı öğünü hazırlayabilirsiniz. Sağlıklı ekmeklerin içerisine sıradan bir sandviç hazırlamak isteyenler için peynir, domates, salatalık ve bol yeşillik koyarak lezzetli bir öğün oluşturmak mümkündür. Sabah ofise gittikten sonra çalışmaya başlamadan önce yanında şekersiz çayınız ya da kahvenizle güne tok ve enerjik bir başlangıç yapmanız önerilebilir.

Yumurtayı Hayatınızdan Çıkarmayın

Protein açısından zengin olan yumurta tok tutucu özelliği ile kahvaltıların vazgeçilmez besini olarak biliniyor. Kas yapısını güçlendiren yumurta diyet yapanlar içinde özellikle öneriliyor. Ancak sabahları evde kahvaltı hazırlayıp yiyecek zamanı olmayanlar için akşamdan ya da sabah uyandıkları zaman haşlayacakları bir yumurta ve salatalık domatesle zenginleştirdikleri tabağı iş yerine getirmeleri mümkündür. Ancak çoğu zaman ofis ortamında yumurta kokan bir besin olduğu için tercih edilmediği düşünülüyor. Doğru olabilir. Böyle durumlarda yumurtayı sandviç içerisinde karışık anlamda kullanmak daha doğru olabilir.

Meyvelerde Bazen Doğru Bir Kahvaltı Öğünü Olabilir

Kahvaltıyı daha hafif geçirmek ve öğle yemeğini daha fazla tüketmek isteyenler için mevsim meyveleri iyi bir tercih olabilir. Böyle durumlarda mevsim meyvelerini küp şeklinde meyve salatası kıvamında doğrayarak yanınızda taşıyabilir ve iş yerine götürebilirsiniz. Böylece sabah kahvaltınızı hem hafif hem de son derece besleyici bir şekilde geçirerek güne enerjik bir başlangıç yapabilirsiniz. Tek eksi yönünün ise çabuk acıktırıyor olabileceği ifade ediliyor.

Kahvaltıda Grissini Ürünlerine Şans Verebilirsiniz

Yine evde kahvaltı hazırlayıp yanınızda taşımak istemiyorsanız diyet yapmak için üretilen sağlıklı grissiniler alarak yanında beyaz peynirle güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz. Ancak alacağınız grissinilerin sağlıklı unlardan yapıldığından emin olmanız gerekmektedir.

Kahvaltı yapmadan güne başlamak beden yorgunluğunun yanı sıra zihin yorgunluğuna da sebep olacaktır. Bu sebeple gün içerisinde özellikle çalışırken zihnini çalıştırmak günü daha verimli ve enerjik tamamlamak isteyenler için kahvaltıyı atlamamaları gerektiği ifade ediliyor. Küçük beslenme önerileri kahvaltıyı sevmeyen kişilerin bile güne daha verimli bir şekilde başlamalarını sağlayabilir.

Sabahları tahıllı gevrek tüketmekte bir seçenek olabilir. Bir kap içerisinde hazırlanacak yoğurt ve yulaf ile yapacağınız küçük atıştırmalıklar gün boyu sizi tok tutabilir. Ofiste beslenme önerileri ile birlikte günlük hayatınızı daha sağlıklı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Günlük hayatınız içerisinde kahvaltıyı atlamamayı alışkanlık haline getirdiğiniz takdirde birazcık erken uyanarak yapacağınız kahvaltılık atıştırmalıklar sizin gününüzü kurtarabilir. Böylece daha sağlıklı bir zihin ve vücuda sahip olabilirsiniz. Öğün aralarında da meyve ve kuru yemişler tüketerek daha sağlıklı bir yaşa için adım atabilirsiniz. Öğün atlamak uzmanlar tarafından kesinlikle önerilmiyor. Öğün atlayarak kilo verebileceğini sananlara kötü bir haberimiz var. Aslında bu süreçte öğün atlamak kilo vermek yerine kilo alımını desteklediği için vücudu büyük bir tehlike altına sokabiliyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.