a

Ofis Çalışanlarında Büyük Risk: Boyun Düzleşmesi

Ofis Çalışanlarında Büyük Risk: Boyun Düzleşmesi
0

BEĞENDİM

Yaygın bir şekilde her yaşta görülebilme imkanı olan boyun düzleşmesi rahatsızlığı erken yaşlar için de bir risk grubu oluşturuyor. Uzmanlar bu tip hastalıkların önüne geçilebilmesi adına önerin dikkate alınmasını istiyor.

Boyun bölge kısmında yer alan omurganın, C şeklinde olması gerekirken bu bazı durumlar neticesinde bazen şekil değiştirerek rahatsızlıkları meydana getiriyor. Boyun bölgesindeki omurga kemiklerinde düzleşme ile duruş bozuklukları oluşabiliyor. Rahatsızlık sonrasında kişinin hayat kalitesi standartlarına ulaşması ile eski sağlığına geri kavuşabilmesi zaman alabiliyor.

Boyun Düzleşmesi Sebepleri

Boyun düzleşmesi rahatsızlığı;

  •  İş hayatındaki çalışma koşullarında yanlış oturuş ve duruşta
  •  Kemik erimesinde
  •  Ruhsal bozukluklardaki şiddetlenmede
  • Yapılan egzersiz hareketlerinde boyun kısmının aşırı zorlanmasında
  •  Saçların ıslak bir şekilde bırakılmasında
  •  Obezite hastalıklarındaki ilaçların yan etkilerinde
  •  Aşırı kilo alımında
  •  Uyku esnasındaki yatış pozisyonlarında görülebiliyor.

Bu rahatsızlığın en belirgin noktalarından bir tanesi baş dönmesi ile kendini belli ediyor. Bunun peşi sıra midede bulanma, çene kısmında uyuşma, sırt bölgesinde ağrı, çabuk yorulma, yüksek tansiyon, omuzda ağrı ve kulak çınlaması şeklinde kendini gösteriyor.

Boyun Düzleşmesi Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Boyun rahatsızlığı dikkate alınmadığı zaman kemik ve kol kısımlarından geçen sinir damarlarında şiddetli ağrılar oluşur. İç organlar görevlerini tam yerine getiremediği için vagus siniri gerilerek bunun sonucunda kalpte çarpıntı, nefeste darlık, şişkinlik, hazımsızlık, gaz ve kabızlık rahatsızlıkları ortaya çıkar.

Boyun düzleşmesi rahatsızlığında en iyi tedavi yöntemi fizik tedavidir. Bu tedavi süreci havuz içerisinde masaj teknikleri ile gerçekleştirilir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.