a

Omni:us'a 22,5 Milyon Dolarlık Yatırım

Omni:us'a 22,5 Milyon Dolarlık Yatırım
0

BEĞENDİM

Tümüyle sigortacılığa odaklı olan ilk yapay zeka şirketi olarak nitelendirilen ve merkezi Berlin’de yer alan omni:us, düzenlenen A Serisi fonlama turunu 22.5 milyon dolar ile kapattı. 

Fonlama turunun risk sermayesi şirketleri arasında bulunan Target Global tarafından yönetildiği bilinirken, tura katılım gösteren diğer büyük şirketler arasında Talis Capital ve MMC Venures olduğu göze çarptı. Halihazırdaki yatırımcılar arasında Unbound ve Anthemis’in de tura katılım gösterdiği görüldü. 

40 kişiden oluşan bir ekip ile faaliyet sürdüren omni:us, yapay zeka teknolojisinin, Wefox gibi InsurTech şirketleri ve Allianzi Baloise ve AmTrust gibi küresel ölçekte etkinliği olan sigorta şirketlerine güç kazandırdığını belirtiliyor.

Omni:us Sigorta Şirketlerine Dönüşümde Yardımcı Olacak

omni:us’un kurucu ve CEO’su konumunad bulunan Sofie Qyidenuz-Wahlforss tarafından gerçekleştirilen açıklama kapsamında, sigortacılık sektörünün ilerleyen dönemlerde veri odaklı sisteme geçiş yapacağını belirtiliyor. omni:us, sigorta şirketlerine söz konusu dönüşüm adına yardımcı olmayı amaçlıyor. 

Fonlama turunun yönetimini gerçekleştiren Target Global ortağı Mike Lobanov ise açıklamalarında, otomatik taleplerin sigorta sektöründe yeni bir standart halini alacağına inandığını ifade ederken, taleplerin otomatik duruma gelmesi ile birlikte maliyetlerin ciddi ölçüde azalacağını ve sigorta yaptırmak isteyen potansiyel müşteriler için uygun hale geleceğini dile getirdi. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.