a

Pasha Bank Sermaye Artırdı

Pasha Bank Sermaye Artırdı
0

BEĞENDİM

İstikrarlı büyümesi ile dikkat çeken PASHA Bank, Mart ayında açıkladığı sermaye artırımı sürecini Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun onayıyla tamamladı. Bakü merkezli PASHA Holding LLC, 245 Milyon TL nakit ilavesi ilePASHA Bank’ın yüzde 49 hissesine sahip oldu.

İlk 3 yıllık strateji dönemini sektörün üzerinde büyüme ve karlılıkla kapatan PASHA Bank, Mart ayında 255 milyon TL tutarındaki ödenmiş sermayesini yaklaşık 2 kat artıracağını açıklamıştı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun onayıyla süreç tamamlandı.Bakü merkezli PASHA Holding LLC’nin 245 Milyon TL nakit finansman desteği ile PASHA Bank’ın sermayesi 500 milyon TL’ye yükseldi. Böylece PASHA Bank’ın yüzde 49 oranındaki hissesi de PASHA Holding LLC’ye geçti. Bankanın ortaklık yapısı yüzde 51 PASHA Bank OJSC, yüzde 49 PASHA Holding LLC olarak değişti.

PASHA Bank’ın Genel Müdürü H.Cenk Eynehan, sermaye artırımına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şunları belirtti: “Azerbaycan-Gürcistan-Türkiye üçgeninde ‘akla gelen ilk banka’ olma hedefiyle,ilk 3 yılımızda çok önemli başarılara imza attık. Özellikle enerji, maden ve inşaat sektörlerinin önde gelen kurumlarına finansman desteği sağlamakla kalmadık; üç ülke arasında ticari ve kültürel bir köprü kurduk. Üstlendiğimiz misyon gereği; ikinci stratejik dönemimize daha da güçlenen sermaye yapımız, nitelikli insan kaynağımız ile ülkemize değer katacak yatırımlara ve bölgenin ticari ilişkilerinin gelişmesine katkı sağlamaya devam edeceğiz.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.