Pasha Bank Yönetim Kurulu’nda Yeni İsim!

Bankacılık ve finans sektörünün deneyimli ismi Nuri Tuncalı, Pasha Bank yönetimine girdi.

35 Yıllık Deneyimli İsim Pasha Bank Yönetimine Girdi

Pasha Bank Yönetim Kurulu’na bağımsız üye olarak giren Nuri Tuncalı, bankacılık ve finans sektöründe 35 yıllık tecrübesi ile tanınıyor. Bankacılık kariyerinde başarısıyla bilinen Nuri Tuncalı, Pasha Bank’ın 29 Mart 2019 tarihinde düzenlenen Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda alınan kararla göreve getirildi. Nuri Tuncalı bundan böyle Pasha Bank’ta bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacak. KAP olarak kısaltılan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yazılı bir açıklama yapan Pasha Bank, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Aykol’un görevinden ayrıldığını, boşalan koltuğa seçilen yeni ismin Nuri Tuncalı olduğunu bildirdi.

Pasha Bank’tan KAP’a Açıklama

Pasha Bank tarafından KAP’a yapılan bilgilendirme açıklamasında 29 Mart 2019 tarihinde düzenlenen Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Pasha Bank’ta Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Adnan Aykol’un bu görevden ayrıldığı, Aykol’dan boşalan Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği görevine Nuri Tuncalı’nın getirildiği bildirildi.

Nuri Tuncalı Kimdir?

Nuri Tuncalı, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Tuncalı iş yaşamına 1984 yılında Akbank bünyesinde Müfettiş Yardımcısı olarak görev alarak girdi. 1986 yılından başlamak üzere TEB’de Müfettiş olarak görev aldı. Nur Tuncalı 1988 – 1996 yılları arasında TEB Kredi Kontrol departmanında, TEB Gayrettepe Şubesi’nde ve Kredi Tahsis departmanlarında Müdür Yardımcılığı yaptı. 1996 – 2001 yıllarını kapsayan dönemde sırasıyla Kredi Tahsis Birimi Müdürlüğü ve Direktörlüğü, 2001 – 2011 yıllarını kapsayan dönemde Kredi Tahsis ve Mali Analiz Gurubu Genel Müdür Yardımcılığı, 2011 – 2018 yılları arasında da KOBİ Kredileri Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Tuncalı ayrıca 2011 yılından bu zamana kadar TEB Faktoring’de Kredi Komitesi Üyeliği ve BNP Paribas Finansal Kiralama AŞ.’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de sürdürüyor.