Pasha Bank’ın Kar Oranı Düştü!

Pasha Holding LLC tarafından, hissesinin büyük bir kısmına sahip olduğu Pasha Yatırım Bankası’nın ilk 9 aylık bilançosu açıklandı. 9 aylık dönemde bankanın 17 milyon 288 bin liralık kar açıkladığı belirlendi. Geçtiğimiz yılın aynı dönemi ile karşılaştırma yapıldığı zaman, 23 milyon 100 liralık kar açıkladığı öğrenildi. Banka tarafından KAP’a bilanço üzerinden bir açıklama yapıldı.

Geçen yılın aynı dönemi ile bir karşılaştırma yapıldığı zaman kar oranlarında yüzde 25 oranında bir gerileme yaşandığı tespit edildi. Kar oranlarında meydana gelen düşüşün sebebi incelendiği zaman, üç aylık cari dönem içerisinde karın 4 milyon liraya kadar gerilemesi ön plana çıkarılıyor. Geçen yılın 3. Çeyreğinde yatırım bankasının 6 milyon liralık kar açıkladığı belirlendi.

Banka Sermayesini Yükseltti

Banka 18 Mayıs 2018 tarihinde Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı düzenlemişti. Bu toplantının sonunda, mevcut durumda olan 255 milyon kiralık ödenmiş sermayenin PASHA Holding tarafından taahhüt edildikten sonra 245 milyon lira nakit artırıldığı ve bu artış sonrasında 500 milyon liraya çıkartıldığı belirlendi. PASHA Holding bu süreçte bankada dolaylı pay sahibi olarak görülüyordu. Ancak yükseltme sonrasında doğrudan payı da yüzde 49 seviyelerine kadar çıktı. Bankanın önümüzdeki yıl için hedeflerini yükselttiği belirlendi.

Pasha Bank Hakkında

Pasha Yatırım Bankası 1987 yılında bir yatırım bankası için İstanbul’da kurulmuştur. Günümüzde kurumsal ve yatırım bankacılığı olmak üzere iki farklı alanda hizmet vermeye devam ediyor. Pasha Bank, Türkiye – Azerbaycan – Gürcistan arasındaki ticaretin gelişimi ve bölgede yatırım yapan işletmelerin desteklenmesi için desteklerini sürdürüyor.

Kapalı