a

PayPal ve Walmart'tan İş Ortaklığı!

PayPal ve Walmart'tan İş Ortaklığı!
0

BEĞENDİM

Paypal kullanıcıları, artık herhangi bir Malwart mağazası üzerinden PayPal hesaplarına nakit para yatırma ve çekme işlemlerini kolaylıkla halledebilecekler. 

PayPal Cash Mastercars müşterileri ise nakit mevduatlarına Walmart hizmet masaları üstünde, ATM’ler üstünden ve nakit noktalardan erişim sağlayabileceklerken, PayPal kullanıcılarına ilk defa direkt nakit erişim hizmeti sunan söz konusu hizmetin 3 dolar tutarında sabit bir masraf kapsamında sunulduğu ifade edildi. 

PayPal ve Walmart arasındaki ortaklığın, her iki şirket adına da büyük bir önem arz ettiğini dile getiren PayPal CEO’su Dan Schulman açıklamalarda bulunarak, insanlara PayPal’ı nakit ihtiyaçlarında kullanabilmek adına daha basit ve kolay yöntemler sunabilmek için çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. Amerika Birleşik Devletleri’nin birçok yerdeki bütün Walmart şubelerinde nakit çekebilme hizmetinin de söz konusu çalışmalardan biri olduğu belirtti. 

Walmart Müşterilerine Çok Sayıda Hizmet Veriyor

Walmart farklı kredi kartı ve banka kartı seçeneklerini sunmalarının yanında, para transferi, para kabulü, çek bozdurma, vergi hazırlığı ve fatura ödeme gibi hizmetlerde veriyor. PayPal’a ait mobil uygulama geleneksel bir bankacılık uygulamasında bulunan para yöntemi araçlarının çoğunu içinde barındırırken, kullanıcılar arasında para transferi ve Acorns iş ortaklığı kapsamında yatırım fırsatlarını da değerlendirme imkanı veriyor. 

Koşulları sağlayan kredi başvurularına ilişkin de faaliyette olan PayPal’ın Walmart ile gerçekleştirdiği ortaklık çerçevesinde, geleneksel ABD bankaları ile ortaklıklar yoluyla alternatif bankacılık seçenekleri sunan Amazonla rekabete girmek istediği aktarılıyor. 

Alınan bilgiler doğrultusunda, PayPal kullanıcılarının Walmart’a para yatırım işlemlerine başladığı ifade edilirken, nakit çekme özelliğinin ilerleyen dönemlerde bütün ABD Walmart lokasyonları bünyesinde mevcut konumda olacağı belirtildi. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.