a

Play Station Tutkunlarına Müjde! Efsane Geri Dönüyor!

Play Station Tutkunlarına Müjde! Efsane Geri Dönüyor!
0

BEĞENDİM

Sony bir dönem dijital oyun dünyasına damgasını vuran Play Station Classic’i aralık ayında satışa sürecek.

Sony Play Station Classic’in Özelliklerini Açıkladı

Bir döneme damgasını vuran Play Station Classic, Sony tarafından yeni özellikleri ve nostaljik tasarımı ile önümüzdeki aralık ayında yeniden satışa sunulacak. Oyun tutkunlarını sevindiren bu haber dikkat çeken teknoloji haberleri arasında yer aldı. Sony Interactive Entertainment adlı şirket tarafından yapılan açıklamada Play Station Classic’in ilk versiyonundaki görünüme sahip olacağı, ancak boyutlarının ilkine oranla daha küçük olacağı, ilk aşamada 20 oyun yüklü olacağı ve Kuzey Amerika’da, Japonya’da ve Avrupa ülkelerinde piyasaya çıkacağı duyuruldu.

Yeni PS Classic’in Tasarımı Nasıl?

1994 yılında ve daha sonraki dönemde dijital oyun piyasasına damgasını vuran Play Station Classic, ilk olarak 3 Aralık 1994 yılında Japonya’da piyasaya sürülmüştü. Oyunun gerçek zamanlı 3DCG özelliği ve CD – ROM’u bünyesinde barındırıyor olması gibi çok önemli özellikleri bulunuyordu. Play Station Classic’in görünümü incelendiğinde kontrolcüsü, kutusu, butonlarının tasarımı olarak orijinal PS tasarımı ile örtüştüğü görüldü. Fakat orijinal Play Station ile karşılaştırıldığında hacim olarak yüzde 80, kenar boyutları olarak da yüzde 45 oranında daha küçük olduğu gözlemlendi.

Play Station Classic’de Hangi Oyunlar Yüklü Olacak?

Sony tarafından yapılan açıklamada aralık ayında satışta olacak Play Station Classic’de; Final Fantasy 7 – Jumping Flash – R4 Ridge Racer Type 4 – Tekken 3 – Wild Arms gibi oyunseverlerin en çok tercih ettiği oyunlar da dahil olmak üzere toplamda 20 oyun yüklü olacak. Play Station Classic’in yeniden satış sürülmesinin amacının 1990’lı yılların oyun meraklılarının ilgisini çekmek olduğu belirtiliyor. PS Classic ayrıca HDMI kablosu ve USB AC adaptöre bağlanabilmesi için USB kablosu ile birlikte satılacak.

PS Classic Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Sony PS Classic fiyatının Japonya’da 9.980 Japon yeni, Kuzey Amerika’da 99 dolar ve Avrupa ülkelerinde de 99 euro olacak. 3 Aralık 2018 tarihinde raflarda bulunabilecek olan ürünün sınırlı sayıda üretileceği de verilen bilgiler arasında yer aldı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.