QNB Finansbank 1.3 Milyar Lira Kar Sağladı!

QNB Finansbank tarafından 2019 yılının ilk yarısında elde edilen finansal sonuçlar paylaşıldı.

Faiz Gelirleri 3.5 Milyar Liraya Yaklaştı

QNB Finansbank bu yılın ilk altı aylık döneminde elde ettiği finansal tabloyu paylaştı. Açıklanan rakamlardan Banka’nın ilk altı ayda aktiflerinin toplamını, 2018 yılının sonuna oranla yüzde 9 artırdığı öğrenildi. QNB Finansbank’ın aktif büyüklüğü bu dönemde 171 milyar 203 milyon liraya yükseldi. Banka tarafından 2019 yılının ilk altı ayında elde edilen faiz gelirleri 3 milyar 342 milyon lira oldu. Komisyon ve ücretlerden sağlanan net gelirler yüzde 3 oranında arttı ve 1 milyar 289 milyon lira olarak kaydedildi.

QNB Finansbank Açıklama Yaptı

QNB Finansbank’ın net karı 30 Haziran 2019 tarihi itibariyle 1 milyar 280 milyon lira olarak kayıtlara geçti. Banka’nın öz kaynaklarının toplamı bu dönemde; 2018’in aynı dönemine göre yüzde 3 oranında arttı ve 14 milyar 977 milyon liraya çıktı. Sermaye yeterlilik rasyosu ise yılın ilk yarısında yüzde 15.59 olarak gerçekleşti. QNB Finansbank tarafından bir açıklama yapılarak 2019’un ilk altı aylık döneminde ortaya çıkan finansal tablo paylaşıldı. Açıklamada QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu da görüş bildirdi.

Minik Eller Büyük Hayaller Projesinde Büyük Başarı

QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu, başarılı bir performans sergileyerek büyümeye devam ettiklerini, özellikle KOBİ kredileri ile ihracat kredilerinde ve teknoloji alanında yaptıkları yatırımlarda büyük adımlar attıklarını söyledi. Temel Güzeloğlu, çocuklar için daha sağlam bir geleceğin amaçlandığı Minik Eller Büyük Hayaller adlı sosyal sorumluluk projesinde başarı kaydedildiğini, QNB Finansbank ve iş ortaklarının bu proje ile yüzlerce çocuğa matematik, kodlama, kültür ve sanat gibi alanlarda eğitimlerin verildiğini de belirtti.