QNB Finansbank 3 Ayda 631 Milyon Lira Kar Sağladı!

QNB Finansbank tarafından 2019 yılının ilk 3 ayında elde edilen finansal tablo açıklandı.

QNB Finansbank Büyümeye Devam Ediyor

QNB Finansbank tarafından yapılan bu yılın ocak – şubat – mart aylarında sağlanan finansal tablo ile ilgili açıklamada 2019 yılının ilk üç ayında 631 milyon lira net kar ede edildiği bildirildi. Banka açıklamasında Afrika ve Ortadoğu’nun lider finans kuruluşu olmasının yanında Katar’daki en büyük banka olan Qatar National Bank’ın Türkiye’deki iştiraki olan QNB Finansbank’ın 2019 yılının ilk çeyreklik döneminde de istikrarla büyümeye devam ettiğini bildirdi. Açıklamada QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu da fikirlerini bildirdi.

QNB Finansbank’ın Öz Kaynakları Yüzde 2 Arttı

QNB Finansbank’ın 2019 yılının ilk çeyreğindeki net dönem karı 631 milyon lira olurken, 2018 yılının sonuna göre öz kaynaklarında yüzde 2 oranında artış oldu. QNB Finansbank’ın öz kaynakları bu yılın ilk üç ayında 14 milyar 858 milyon liraya ulaştı. Banka’nın sermaye yeterlilik rasyosu yüzde 14.34 olarak gerçekleşti. QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu açıklamasında bu yılın ilk çeyreğinde sergiledikleri başarılı performans sayesinde fonlama kaynaklarını çeşitlendirdiklerini, bütün sektörleri içine alan geniş yatırımcı ağına ulaştıklarını söyledi.

QNB Finansbank Kredileri 98.5 Milyar Lira Oldu

QNB Finansbank’ın aktifleri de bahsi geçen dönemde arttı. Banka’nın aktiflerinin toplamı 2019’un ilk çeyreğinde; 2018’in sonuna göre yüzde 8 oranında arttı ve 169 milyar 802 milyon liraya yükseldi. Aynı dönemler arasında QNB Finansbank kredileri de artış gösterdi. Kredilerde yüzde 3 artış kaydedildi ve 98 milyar 483 milyon liralık canlı kredi kullandırıldı. Banka’nın mevduatları toplamı yüzde 5 arttı, 87 milyar 168 milyon liraya çıktı.