QNB Finansbank Kar Oranını Yüzde 12 Artırdı

31.10.2019
A+
A-
QNB Finansbank Kar Oranını Yüzde 12 Artırdı

QNB Finansbank 2019 yılının 3. Çeyreğinde ortaya çıkan bilançosunu açıkladı. Banka tarafından konu hakkında bir açıklama yapıldı. Bankanın ilk 9 aylık dönemi içerisinde hem nakdi hem de gayri nakdi krediler çerçevesinde ekonomiye sağlamış olduğu kaynak açıklandı. Bankanın 137 milyar lira kaynağa ulaştığı belirlendi. Eylül 2019 yılı itibariyle yapılan değerlendirmeler sonrasında geçtiğimiz yılın aynı dönemi ile bir karşılaştırma yapıldı. Bu karşılaştırma sonrasında bankanın toplam aktifleri yüzde 11 oranında arttı ve sonucunda 174 milyar 192 milyon liraya kadar ulaştı. Net kredi miktarları da geçtiğimiz yıla göre yüzde 10 oranında arttı ve 103 milyar 590 milyon liraya kadar ulaştı. Müşteri mevduatları incelendiği zaman geçtiğimiz yıla göre yüzde 13 oranında yükseldiği ve net rakamların 94 milyar 375 milyon liraya kadar çıktığı açıklandı.

Sektörün Üzerinde Kredi Büyümesi Gerçekleşti

QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu yaptığı açıklamalarda, büyüme ve kar oranlarını değerlendirdi. Bu noktada 2019 yılının son çeyreğinde piyasalarda meydana gelen belirsizlik problemine rağmen, bankanın gerçekleştirdiği büyüme başarısına vurgu yaptı. Açıklamalarında ‘Uzun vadeli büyüme stratejimiz ile ekonomiye katkı sağlamayı başardık. Sürdürülebilir gelir kaynaklarına yöneldik. Bu sayede sektör genelinde ciddi bir kredi büyümesi sağlamış olduk. Bizim en büyük artımız, riskleri zamanında fark etmek ve etkin bir strateji sağlamak oldu. Bu yılda kar oranlarımızı yükseltmeyi başardık’ dedi.

QNB Finansbank’ın sadece sektörde değil gerçekleştirmiş olduğu sosyal sorumluluk projeleriyle de bir adım öne çıktığını belirten Temel Güzeloğlu bu noktada ‘Minik Eller Büyük Hayaller’ projesine dikkat çekti.