QNB Finansbank Sponsorluğunda Çocuklara Matematik Eğitimleri Devam Ediyor!

QNB Finansbank’ın projelerinden olan Minik Eller Büyük Hayaller platformu bünyesindeki gezici TIR çocuklarla buluşmaya devam ediyor.

QNB Finansbank – Tales Matematik Müzesi İşbirliği Sürüyor

QNB Finansbank tarafından tasarlanan Minik Eller Büyük Hayaller adındaki sosyal sorumluluk projesi kapsamında işbirliğine girilen Tales Matematik Müzesi’yle birlikte hayata geçirilen Gezici TIR çocuklarla buluşmaya devam ediyor. Tales Matematik Müzesi’nin Gezici TIR’ı bu kez 25 Mayıs – 26 Mayıs 2019 tarihlerinde İstanbul – Küçükçiftlik Park’ta yapılacak olan Yaratıcı Çocuk Festivali’nde çocuklarla bir araya gelecek. QNB Finansbank tarafından Tales Matematik Müzesi’nin yeni programı ile ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada Minik Eller Büyük Hayaller adlı kurumsal sosyal sorumluluk platformunun bünyesinde gençler ve çocukların gelecek dönemlere daha iyi hazırlanması amacıyla matematik, kodlama, kültür, sanat, eğitim gibi pek çok alanda uygulamaları dersler verildiği bildirildi.

80 Binden Çok Çocuğa Eğitimler Verildi

QNB Finansbank’ın Tales Matematik Müzesi Gezici TIR’ında çocuklar pek çok proje gerçekleştirdiler. Çocuklara matematik derslerinde öğretilen uygulamalı eğitim modülleri 2018 – 2019 eğitim – öğretim yılında çocuklarla buluşturuldu. QNB Finansbank’ın ana sponsor olarak destek verdiği Tales Matematik Müzesi’nin TIR’ı projenin başlangıcından bugüne kadar 80 binden çok çocuğa ulaşarak eğitimler verdi.

Tales Matematik Müzesi Gezici TIR Programı

QNB Finansbank sponsorluğunda eğitimlerine devam eden Tales Matematik Müzesi Gezici TIR’ı 25 – 26 Mayıs 2019 günlerinde İstanbul’da Küçükçiftlik Park’ta olacak. Buradaki Yaratıcı Çocuk Festivali’ne katılacak olan Gezici TIR’ı ziyaret eden çocuklara top piramit, Pascal üçgeni, perspektif, beşgen ayna, onluk – yüzlük – binlik düzenek, Ames Odası, Mimar Sinan Köprüsü, da Vinci Köprüsü adlı modüllerle eğlenceli dakikalar yaşatılacak.

Gezici TIR, Küçükçiftlik Park’ın ardından 27 Mayıs – 1 Haziran 2019 tarihlerinde İstanbul – Maltepe’de Hasan Şadoğlu Ortaokulu’nda, daha sonra da Balıkesir’de olacak.