QNB Finansbank SWIFT GPI Sistemini Hayata Geçirdi

QNB Finansbank tarafından, SWIFT GPI ismi verilen yeni bir uluslararası para transferi hizmeti hayata geçirildi. Yeni uluslararası para transferi sistemi sayesinde hem bireysel hem de tüzel kişiler, şubelerden ya da online şubelerden, para transferlerini şeffaf bir şekilde izleyebilecekler. Böylece müşteriler akıllarında soru işareti kalmadan, para transferlerinin son durumunu inceleyebilecekler.

QNB Finansbank, SWIFT GPI sistemine katıldıktan sonra, yabancı para transferlerini sık sık gerçekleştiren müşterilerine büyük kolaylık sağladı. Uçtan uca takip sistemi sunduğu için dünyanın herhangi bir yerinde bir kişiye ya da bir hesaba kolaylıkla transfer gerçekleştirilebilecek. Bankanın sunduğu yeni hizmetlerle birlikte, muhabir bankacılık sistemi içerisinde, sınır ötesi ödemelerde önemli ölçüde hız ve sorunsuz ödeme imkanı sunuyor.

Gerçekleştirilen yabancı para transferleri bu süreç içerisinde internet şubesi ya da banka şubesi üzerinden yapılabilecek. Yapılan transferlerin durumu müşteriler için uzun zamandır merak konusuydu. Bunun üzerine müşteriler tarafından, komisyon bilgisi, muhabir bankalarda gerçekleştirilen hareketler, tarih ve saat bilgisine kadar net bir şekilde görülebilecek.

Dünya Çapında Pek Çok Banka Kullanıyor

SWIFT GPI teknolojisine bakıldığı zaman dünya genelinde 500’den fazla bankanın kullandığı belirlendi. QNB Finansbank Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Ömür Tan konu hakkında açıklamalarda bulundu. Tan ‘QNB Finansbank olarak günümüzün trendlerini yakından takip etmeye çalışıyoruz. Özellikle müşteri odaklı bir banka olduğumuz için, tüm güncellemeleri hizmetlerimize entegre etmeye devam ediyoruz. Bu süreçte, hızla gelişen uluslararası ödeme takibini de hizmetlerimiz içerisine eklemiş olduk’ dedi.

Başa dön tuşu
Kapalı